Poznaj rodzaje dopinek do włosów!

0
Poznaj rodzaje dopinek do włosów!

Poznaj rodzaje dopinek do włosów!

Moda na długie włosy trwa, dlatego na rynku pojawiają się różne typy dopinek do włosów. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań prezentują one wysoką jakość, nie obciążają własnych włosów, są bezpieczne i doskonale wyglądają. Można je podzielić przede wszystkim na dopinki do użytku domowego oraz pasma do stosowania profesjonalnego w zakładach fryzjerskich.

Warto wiedzieć, że bez względu na to, jaką metodę przedłużania wybierzemy, trzeba zwrócić uwagę na jakość włosów w dopinkach oraz dopasowanie odcienia do swoich pasm. Najlepsze zawsze będą odpowiednio przygotowane włosy naturalne. W drugiej kolejności można rozważyć mieszankę włosów naturalnych z syntetycznymi. Jeśli dobierzemy zły odcień dopinek do włosów efekt będzie nienaturalny.

 

W domu, w każdej chwili

Przedłużanie w warunkach domowych nie jest przedłużaniem permanentnym, sprawdzi się przed randką lub większym wyjściem. Dopinki do włosów można ściągnąć w każdej chwili. Najlepszy efekt w najkrótszym czasie dają dopinki typu Clip-in. Włosy są przytwierdzone do taśmy z klipsami. Taśmy mają różną szerokość, można ich układ dostosować tak, aby efekt był jak najbardziej naturalny. Klipsy przypominają spinki, bardzo łatwo umieścić je na własnych pasmach. Cała metamorfoza nie wymaga dużego doświadczenia i zajmuje jedynie około 5 minut.

Inną sposobem przedłużania w domu jest metoda Flip-in, w której wszystkie włosy są umieszczone na cienkiej, miękkiej żyłce. Żyłkę z włosami nasuwamy na swoje włosy i „wyciągamy” część pasm ponad dopinki. Najdłużej znane dopinki mają formę tresek, które umieszcza się w kucyku. Są one bardzo proste w użyciu, trudno jednak o bardzo naturalny efekt. Ograniczona jest także ilość fryzur, które możemy wykonać.   

 

Przedłużanie przez fryzjera

Jedną z najpopularniejszych metod przedłużania włosów w zakładzie fryzjerskim  jest metoda na mikroringi. Dopinki do włosów są drobne i zakończone malutkimi metalowymi ringami które są zaciskane na pasmach bez konieczności użycia zgrzewarki. Metoda wymaga wprawy i precyzji, ale odpowiednio założone gwarantują dużą trwałość. Poprawki należy wykonać od 3 do 4 miesięcy.

Metoda keratynowa także jest chętnie wybierana. Dopinki do włosów zgrzewa się z naturalnymi za pomocą keratyny, która jest naturalnym budulcem włosa. Istnieje także szereg innych metod: ultradźwiękowa, taśmowa, japońska, warkoczykowa… Każda tworzy nową fryzurę na kilka tygodni do 2-3 miesięcy, więc są przeznaczone dla osób chcących cały czas mieć długie włosy. Minusem jest ich cena.  

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
[WIDGET-WZ]
Sklep internetowy Shoper Premium