Jaka fryzura do kształtu twarzu?

0
Jaka fryzura do kształtu twarzu?

Wybór fryzury do kształtu twarzy - o co chodzi?

Wybór odpowiedniej fryzury zależy od charakterystycznych cech każdej osoby. Różne typy twarzy pasują do różnych fryzur, długości włosów i cięć. Określenie kształtu twarzy jest ważne przy wyborze odpowiedniej fryzury, szczególnie jeśli chodzi o cięcie. Poznanie swojego kształtu twarzy ułatwia także podjęcie decyzji o obcięciu lub przedłużeniu włosów.

W internecie łatwo można znaleźć rysunki przedstawiające podstawowe kształty twarzy. Jak znaleźć ten, który pasuje do Ciebie? Zdejmij makijaż, zwiąż włosy i stan przed lustrem. Zwróć uwagę na linię włosów, czoło, skronie, kształt policzków i brody. Przyjrzyj się swojej twarzy, czy jest krótka czy podłużna? Porównaj ją z obrazkami znalezionymi w internecie.

Można także określić kształt twarzy przez jej zmierzenie! Zacznij od czoła, wykonaj pomiar jego szerokości tuż nad brwiami, między linią włosów. Następnie zmierz szerokość twarzy na wysokości kości policzkowych i ocen szerokość szczęki w jej najszerszym miejscu. Ostatnim krokiem jest zmierzenie długości twarzy, przyłóż miarkę od linii włosów do podbródka i gotowe.

Jeżeli szerokość twarzy jest znacznie mniejsza niż długość, a twarz jest mniej więcej tak samo szeroka w różnych miejscach, masz twarz podłużną. Jeżeli twarz jest najszersza w obrębie czoła, a następnie zwęża się ku dołowi, jej kształt to trójkąt. Gdy szerokość twarzy jest mniejsza lub równa długości, masz twarz kwadratową. Natomiast przy okrągłej twarzy, szerokość i długość są niemal identyczne, a na linii stworzonej przez jej kształt nie widać żadnych wyraźnych kątów.


Dobieranie fryzury do kształtu twarzy


poradnik po określeniu swojego kształtu twarzy, warto wiedzieć, jakie fryzury najlepiej do niego pasują. Przy wyborze fryzury warto kierować się zasadą zrównoważenia proporcji - wybierając fryzurę, należy zadbać o to, by proporcje twarzy były zharmonizowane z resztą fryzury.

Okrągła twarz

 

W przypadku okrągłej twarzy, warto wybierać fryzury, które dodadzą jej wysokości i wydłużą ją. Fryzury z przedziałkiem na środku, asymetryczne cięcia, grzywki na bok i loki to dobre propozycje dla właścicielek okrągłych twarzy.

Twarz okrągła charakteryzuje się niemal taką samą szerokością jak długością, pełnymi policzkami i zaokrąglonym podbródkiem. Kości policzkowe nie są zbyt zarysowane, a szczęka jest delikatnie zaznaczona. Jeśli te cechy pasują do Twojej twarzy, to oznacza, że masz okrągły kształt twarzy. Jakie fryzury będą do niego pasować?

Aby optycznie wyszczuplić okrągłą twarz, warto zdecydować się na fryzury, które ją wysmuklą. Dłuższa asymetryczna grzywka lub wycieniowane włosy tuż przy twarzy (tzw. pazurki) to świetny wybór dla posiadaczek krótkich cięć. Fryzury średniej długości, które zachodzą na policzki, również będą dobrze wyglądać na okrągłej twarzy. W przypadku fryzur długich, lepiej unikać mocnego cieniowania, aby nie dodawać objętości do twarzy.

Kwadratowa twarz

Czy masz szerokie, niskie czoło, które jest tak samo szerokie jak szczęka, a kąty szczęki są wyraźnie zaznaczone? Czy linia włosów ma kształt kwadratu o zaokrąglonych rogach? Jeśli tak, to masz twarz kwadratową. Dla tego typu twarzy zalecamy fryzury, które zatuszują boki twarzy. Doskonale sprawdzą się wycieniowane kosmyki zasłaniające kości policzkowe i dolną szczękę. Jeśli preferujesz wysokie upięcia, pamiętaj, by wypuścić kilka luźnych pasm blisko twarzy. Fryzury pofalowane długie lub półdługie będą dla Ciebie idealne. Unikaj ciężkich, prostych grzywek i cięć do linii brody. Zamiast tego, postaw na postrzępioną grzywkę, która nadaje fryzurze rozwichrzonego wyglądu.

Dla twarzy kwadratowej najlepsze będą fryzury, które zmiękczy jej kanciaste kontury. Zdecyduj się na cięcia z delikatnymi falami, fryzury z miękkimi, asymetrycznymi liniami, grzywki, które zakryją część czoła oraz proste, długie włosy.

Twarz sercowata

 

Twarz sercowata cechuje się szerokimi kośćmi policzkowymi, które są mocno zaznaczone, a broda jest spiczasta i wystająca. Czoło jest wąskie i niskie, a twarz najszersza w sferze kości policzkowych, zwężając się ku podbródkowi. Idealne fryzury dla tego kształtu twarzy to te, które dodają objętości, takie jak loki, długie lub półdługie włosy. Wysokie upięcia nie są zalecane, ponieważ odsłaniają zbyt wiele czoła.

Twarz trójkątna

warz trójkątna cechuje się szerokim, prostokątnym czołem oraz wysoko osadzonymi kośćmi policzkowymi, które są najszerszym punktem twarzy. U nasady włosów może pojawić się zakola. Fryzury dla tego kształtu twarzy powinny być postrzępione i wycieniowane, idealne będą włosy średniej długości. Możesz postawić na lekkie fale, klasyczny bob lub dłuższą grzywkę zaczesaną na bok twarzy. Luźne pasma po bokach zasłaniające skronie również będą odpowiednie. Jak w przypadku twarzy sercowatej, należy unikać całkowitego odsłaniania czoła.

 

Twarz podłużna

 

Dla twarzy podłużnej najlepsze będą fryzury, które nadają objętości z boku twarzy. Zalecane są fryzury z bocznym przedziałkiem, krótkie fryzury, które podkreślą kości policzkowe oraz grzywki, które skrócą twarz. Natomiast należy unikać długich, prostych włosów, które dodają długości twarzy.

Twarz trójkątna Twarz trójkątna wymaga fryzur, które zmiękczą ostre linie czoła i kości policzkowych. Zdecyduj się na fryzury z objętością w okolicach skroni, z bocznym przedziałkiem, falami oraz grzywką na bok. Unikaj prostych, długich fryzur oraz grzywek, które podkreślają szerokie czoło.

Twarz pociągła charakteryzuje się wysokim czołem i wydłużoną brodą, a także kanciastą linią włosów i podbródka. Jeśli masz ten kształt twarzy, warto wybierać fryzury, które optycznie skrócą jej proporcje. Idealnym rozwiązaniem będzie długa grzywka, która przysłoni czoło. Włosy półdługie i pofalowane lub zakręcone loki również pomogą wizualnie skrócić twarz. Należy unikać fryzur, które przysłaniają twarz oraz zbyt gładkich, przylegających do głowy pasm.

 

Jak dobrać fryzury do kształtu twarzy? Odważ się na eksperymenty!

Dobór fryzury do kształtu twarzy jest ważny i pomocny, gdyż pozwala nam wyglądać jeszcze lepiej. Jednak nie musisz ślepo trzymać się określonych zasad. Podział na kształty twarzy to tylko sugestia, która ma Ci pomóc, a nie ograniczyć. Pamiętaj, że każda twarz jest inna i ma swoje indywidualne cechy, dlatego warto odważyć się na eksperymenty.

Jeśli nie jesteś pewna, czy krótkie włosy lub grzywka będą do twarzy, pomocne będą treski, peruki oraz dopinane włosy. Dzięki nim możesz zobaczyć siebie w różnego rodzaju fryzurach i eksperymentować, aż znajdziesz tę, która najlepiej pasuje do Twojego kształtu twarzy.

Jeśli nadal masz wątpliwości, czy sugerowane cięcie będzie dla Ciebie odpowiednie, wykorzystaj dopinane włosy Clip In. Dzięki nim przekonasz się, czy faktycznie pasują Ci długie włosy. Sprawdź też krótką perukę, aby zobaczyć, czy taka fryzura będzie odpowiednia do Twojego kształtu twarzy. Pamiętaj, że eksperymentowanie z fryzurami może być bardzo przyjemne i pozwoli Ci odkryć nowe, nieoczekiwane możliwości.

Podsumowując, wybierając fryzurę, warto zwrócić uwagę na swój kształt twarzy, by podkreślić jej atuty i zniwelować ewentualne niedoskonałości.

 
 
 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
[WIDGET-WZ]
Sklep internetowy Shoper Premium