Jak odpowiednio dobrać kolor włosów do typów urody?

0
Jak odpowiednio dobrać kolor włosów do typów urody?

Jak dobrać kolor włosów do typu urody?

Od dawna wiadomo, że kolory mają w sobie ogromną moc. Potrafią pobudzać do działania, koić nasze nerwy, poprawiać nastrój. Lecz nieodpowiednio dobrane, mogą również wprawiać nas w rozdrażnienie lub powodować problemy z koncentracją. Kolory mają znaczenie nie tylko w aranżacji naszych mieszkań czy domów. Równie ważne, lub może nawet ważniejsze są w naszych codziennych stylizacjach. Zwłaszcza odpowiedni dobór koloru włosów ma ogromne znaczenie. Każda z nas marzy o tym idealnym, jednak jak go odpowiednio wybrać?

Wiosna, lato... 

Z pewnością nie jeden raz słyszałyśmy; „ jesteś perfekcyjną wiosną” lub „ależ z Ciebie idealna zima”. Lecz co właściwie to oznacza? Skąd wiadomo czy jest się latem, czy może jesienią? No więc do rzeczy.

Wiosna – to osoba o jasnej karnacji, o złocistym lub brzoskwiniowym kolorze skóry a oczy wiosny są jasne i oscylują od błękitu do zieleni. Natura dla nich wybrała jasne kolory włosów, zazwyczaj we wszystkich możliwych odcieniach blondu, choć trzeba przyznać, że wśród wiosen zdarzają się również brunetki i cudne rudzielce. Wiosna często ma urocze piegi, co tylko dodaje jej naturalnego powabu. Jeżeli, będąc wiosną, chciałabyś zmienić naturalny kolor włosów, powinnaś wybrać ciepłe odcienie blondów oraz jasne, złociste brązy. Nie sięgaj po chłodne kolory, Twoja karnacja będzie przy nich wyglądać blado.

Latem wszystko jest jasne i ciepłe. Panie lato są zazwyczaj zielono lub błękitnookimi blondynkami lub brunetkami, w tym typie urody, można również spotkać panie z oczami koloru orzechowego. Dobór koloru włosów dla pań które są latem, powinien opierać się na chłodnych kolorach, aby zrównoważyć ich cerę. Należy skupić się na odcieniach popielatych, srebrnych a przy brunetkach na kolorach o ton jaśniejszych od ich naturalnej barwy włosów. Lato powinno bezwzględnie unikać czerwieni i mahonii, kompletnie im razem nie po drodze.

Jesień, zima ... 

Zazwyczaj te pory roku kojarzą nam się z chłodem i słotą, lecz nic bardziej mylnego jeśli chcielibyśmy charakteryzować w ten sam sposób panie jesienie i zimy.  

Ciemnobrązowe, miedziane, mahoniowe lub czerwone tony w doborze kolorów włosów dla jesieni powinny być obligatoryjne. Do jej jasnej karnacji, która zazwyczaj ma złotawe lub żółtawe odcienie, doskonale pasują ciepłe kolory włosów. Oczy jesieni są w kolorach zieleni, błękitu oraz odcieniach turkusu, niezwykłe i magiczne. Jeśli chciałabyś coś zmienić będąc jesienią, postaw koniecznie na wszelkiego typu ciepłe odcienie brązu, miedziane ciemne złote blondy oraz orzechowe brązy. Nie dla Ciebie niestety kolory popielate, zgaszą cały blask jesieni.

Natomiast, pani zima to jasna cera i oczy w kolorach ciemnego brązu, szarości oraz lodowego błękitu. Naturalne kolory włosów zim to odcienie brązów od średniego do bardzo ciemnego oraz mocne kruczoczarne kolory. Będąc zimą, możesz wybrać kolor włosów oscylujący w ciemnych brązach oraz podkreślić naturalny kolor głębokim granatem lub czernią. Takie zestawienie zapewni zimie głęboki, mocny i charakterystyczny odcień włosów oraz wyjątkowo szykowny look.

Właściwy dobór koloru włosów zapewni nam naturalny wygląd, podkreśli nasze atuty oraz doskonale odwróci uwagę od mankamentów. Nie zapomnijmy jednak o ich prawidłowej pielęgnacji, która sprawi, że zawsze będą budziły podziw i zachwyt. Będziemy się w nich czuły jak przysłowiowy „milion dolarów”, a o to przecież chodzi!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
[WIDGET-WZ]
Sklep internetowy Shoper Premium