Jak długo wytrzymują przedłużane włosy?

0
Jak długo wytrzymują przedłużane włosy?

W dzisiejszych czasach mamy do wyboru wiele różnych metod przedłużania włosów, które różnią się techniką aplikacji, ceną, trwałością czy sposobem pielęgnacji kosmyków. Poniżej znajdziemy odpowiedź na pytanie jak długo w dobrej kondycji i wyglądzie mogą służyć nam doczepiane włosy. 

 

Dlaczego przedłużamy włosy?

 

Przedłużanie jest sposobem na szybką i efektowną zmianę fryzury- zapuszczanie własnych włosów może ciągnąć się miesiącami i nie przynosić oczekiwanych efektów, szczególnie u osób o delikatnych, łamliwych, rozdwajających się czy często poddawanych stylizacji i farbowaniu włosach. 

Rozwój technik fryzjerskich pozwala dziś na to, by każda kobieta mogła cieszyć się długą, lśniącą i naturalnie wyglądającą fryzurą, dlatego też coraz więcej pań decyduje się na doczepiane włosy, zarówno na wyjątkowe okazje, takie jak śluby i inne przyjęcia okolicznościowe, jak i po to, by po prostu wyglądać atrakcyjnie na co dzień. 

 

Różne metody — różna trwałość doczepianych włosów

 

Jednym z podstawowych pytań, jakie często zadają sobie osoby decydujące się na przedłużanie włosów, jest to, jaka jest trwałość takiego zabiegu. Na to pytanie nie ma jednoznacznej i prostej odpowiedzi, gdyż zależy to głównie od wyboru metody, jaką zastosujemy. 

Najpopularniejszymi metodami spotykanymi obecnie są: metoda keratynowa, metoda kanapkowa i taśmowa, a także metoda ultradźwiękowa i clip in. Przedłużanie keratynowe, polegające na użyciu specjalnych zgrzewek, pozwala cieszyć się przedłużoną lub zagęszczoną fryzurą nawet do czterech miesięcy, natomiast metoda kanapkowa i taśmowa polegające na przytwierdzeniu pasm do własnych włosów, dają efekty nawet na pół roku, jednak średnio co dwa miesiące trzeba odwiedzać fryzjera, by podciągnąć dopinki, obniżające się wraz ze wzrostem włosów. Również metoda ultradźwiękowa, która wykorzystuje specjalne fale, by związać włosy doczepione z naturalnymi, charakteryzuje się około półroczną trwałością.

Nieco inną metodą jest clip in, które polega na doczepianiu włosów za pomocą specjalnych klipsów- zabieg ten nie jest trwały i można go wykonać samodzielnie w domu, a także w każdej chwili z łatwością ściągnąć doczepione pasma. Przy odpowiedniej pielęgnacji i przechowywaniu pasma clip in mogą posłużyć nam naprawdę długo. 

 

Od czego jeszcze zależy, jak długo utrzymają się przedłużone włosy?

 

Jednak nie tylko wybór metody ma wpływ na to, jak długo będziemy mogli cieszyć się pięknie i naturalnie wyglądającymi doczepionymi włosami. Duże znaczenie ma tutaj także jakość włosów i materiałów użytych do aplikacji (dlatego zdecydowanie lepiej wybierać naturalne włosy i renomowany salon fryzjerski czy sklep, w którym zakupimy pasma), niebagatelną kwestią jest także to, w jaki sposób pielęgnujemy włosy.

Zarówno przy trwałych metodach przedłużania włosów jak i przy metodzie clip in, ważne jest stosowanie delikatnych kosmetyków, bez alkoholu, który może szybko wysuszyć doczepione pasma oraz sprawić, że staną się łamliwe i podatne na uszkodzenia. Konieczne jest ich właściwe rozczesywanie, dokładne mycie, delikatne suszenie i nawilżanie poprzez stosowanie odżywek czy masek. Przy stylizacji z użyciem wysokich temperatur należy bezwzględnie używać produktów termoochronnych, unikać należy też chlorowanej wody i palącego słońca. Stosując się do tych zasad, zapewnimy sobie maksymalnie długi czas noszenia pięknie wyglądającej i efektownej fryzury!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium