Przedłużanie włosów metodą kanapkową — jak długo utrzymuje się efekt?

0
Przedłużanie włosów metodą kanapkową — jak długo utrzymuje się efekt?

Na co dzień preferujemy krótkie fryzury, których stylizacja zajmuje kilka minut przed wyjściem do pracy. Jednak od czasu do czasu chcemy zmienić swój look i zaskoczyć znajomych. Dobrym sposobem na osiągnięcie zamierzonego efektu jest przedłużenie włosów metodą kanapkową.

Na czym polega metoda kanapkowa?

Ta trochę dziwna nazwa najlepiej oddaje sposób przedłużania włosów z jej zastosowaniem. Wierzchnią i spodnią warstwę „kanapki” stanowią włosy doczepiane, natomiast jej wypełnienie nasze włosy naturalne.

Włosy doczepiane umieszczone są na silikonowych paskach, które następnie doklejane są do pasemek naturalnych włosów, tuż przy nasadzie głowy. Doczepy są całkowicie niewidoczne, a przy okazji zagęszczają włosy. Za pomocą doczepów można przedłużyć włosy do 60 cm.

Naturalne włosy rosną o ok. 1 cm w ciągu miesiąca, co powoduje obniżenie taśm. Przez to mogą powodować dyskomfort i być widoczne. Z tego względu co 4-6 tygodni należy udać się do stylisty i przesunąć doczepy ponownie do nasady włosów. Taśmy można wykorzystać trzykrotnie.

Zalety metody kanapkowej

Metoda kanapkowa staje się coraz bardziej popularna wśród zwolenniczek przedłużania włosów. Przede wszystkim jest znacznie tańsza w porównaniu z innymi metodami, już za kilkaset złotych można cieszyć się długimi i gęstymi włosami. Po drugie cały zabieg trwa ok. jednej godziny i jest mało inwazyjny. Z tego względu może być stosowany nawet przy włosach cienkich i łamliwych. Podczas zabiegu stylista nie używa wysokiej temperatury, nie stosuje też silnych środków chemicznych.

Przy właściwej pielęgnacji efekty przedłużania włosów może utrzymywać się nawet do 6 miesięcy. 

Jak pielęgnować włosy przedłużane metodą kanapkową?

Przed przystąpieniem do zabiegu, musimy wybrać doczepy. Wybieramy odpowiednią długość oraz ich kolor. Możemy dopasować je do naturalnego koloru, ale możemy także za ich pomocą stworzyć ciekawą kolorową kompozycję pasemek na głowie. Wszystko zależy od gustu i indywidualnych preferencji. 

Najistotniejszą kwestią jest wybór rodzaju włosów doczepów. Mogą być sztuczne lub naturalne. Włosy sztuczne mają tendencję do plątania się i elektryzowania. Z tego względu znacznie lepszym wyborem są włosy naturalne, chociaż są droższe. Dodatkowo warto wybierać włosy, które nie są zniszczone zabiegami chemicznymi (rozjaśnianie, koloryzacja, trwała ondulacja). 

Przedłużanie włosów metodą kanapkową wymaga ich odpowiedniej pielęgnacji, zgodnie ze wskazówkami fryzjera. Przede wszystkim musisz używać profesjonalnych kosmetyków do włosów przedłużanych. Podstawą jest szampon nawilżający, nie możesz stosować kosmetyków zawierających alkohol, który wysusza włosy i może osłabić klej trzymający doczepy. Regularnie trzeba nawilżać włosy i stosować maski odżywiające

Włosy przedłużane można farbować, kręcić lub prostować, podobnie jak przy włosach naturalnych, nie należy stosować zbyt wysokich temperatur. 

Jeśli pragniesz mieć nowy look na święta lub z innej okazji, to metoda kanapkowa jest zdecydowanie dobrym wyborem. Efekt przedłużenia włosów będzie szybki, trwały i dodatkowo niedrogi.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium