Sprawdź   do końca promocji

 30 dni na zwrot. Promocja letnia - 30%

Pytania i odpowiedzi

1. Jakie są metody przedłużania włosów?

Istnieje kilka różnych metod przedłużania włosów. Najpopularniejsze z nich to metoda keratynowa, metoda pierścieniowa, metoda clip-in oraz metoda kanapkowa. Poniżej wyjaśnimy, na czym polegają te metody:

Metoda keratynowa

Metoda keratynowa jest najczęściej wybieraną metodą przedłużania włosów. Jeśli szukasz szybkiego i łatwego sposobu, aby dodać objętości i długości swoim włosom, keratynowe przedłużanie włosów jest idealnym rozwiązaniem. Przedłużanie włosów metodą keratynową z wykorzystaniem naturalnych włosów jest trwałe i niewyczuwalne.

Metoda keratynowa to popularny zabieg przedłużania włosów, który polega na doczepianiu cienkich pasm doczepianych włosów naturalnych lub syntetycznych do naturalnych włosów klientki za pomocą silikonowej końcówki — tak zwanej łuski. Końcówka topi się i łączy ze sobą pasmo doczepionych włosów z naturalnymi po poddaniu jej działaniu wysokiej temperatury emitowanej przez specjalne pistolety grzewcze lub zgrzewarki. Doczepianie włosów metodą keratynową trwa zazwyczaj  około 4 godzin — w zależności od tego, jakiej gramatury pasm doczepianych włosów stylista będzie używał.

Metoda na ringi

Metoda na ringi jest popularnym i skutecznym sposobem trwałego przedłużania włosów. Jest ona znana od wielu lat i uwielbiana przez kobiety na całym świecie. 

Jest ona wykonywana przy użyciu cienkich, prawie niewidocznych metalowych pierścieni wykonanych z miedzi, brązu lub aluminium.  Najpierw Twój stylista wydzieli podstawowe pasma włosów i doczepi przedłużenia w odległości około 0,5 cm od skóry głowy. Po umieszczeniu każdego nowego pasemka w odpowiednim miejscu za pomocą szydełka użyje szczypiec, aby trwale przytwierdzić doczepy do naturalnych włosów. Jest to idealna metoda dla kobiet o cienkich, delikatnych włosach. Przedłużanie metodą ringów odbywa się bez wykorzystywania wysokich temperatur, więc nie uszkodzi ani nie przypali Twoich włosów.

Przedłużanie włosów tą metodą trwa tylko około trzech godzin. Efekt utrzymuje 3 - 4 miesiące.

Metoda kanapkowa 

Metoda kanapkowa to idealny sposób na dodanie włosom długości i objętości. To najpopularniejsza w ostatnich latach nieinwazyjna technika doczepiania włosów. Jest chętnie wykorzystywana nie tylko przez  gwiazdy i aktorki z ekranów telewizorów, ale także przez zwykłe kobiety. Przy metodzie kanapkowej, włosy przedłużane są w cienkich silikonowych pasmach. Pasma te są następnie przyklejane do Twoich naturalnych włosów za pomocą specjalnego kleju, który łączy je pewnie, ale delikatnie, tak aby nie uszkodzić delikatnych włosów naturalnych. 

Proces ten sprawdza się w przypadku kobiet, których włosy są naturalnie cienkie i łamliwe.  

Decydując się na przedłużanie włosów metodą kanapkową należy odwiedzić stylistę co 4-6 tygodni. 

Metoda clip in

Przedłużanie włosów metodą clip in to nietrwała metoda przedłużania włosów. Jest to świetny sposób na sprawdzenie, jak będziesz wyglądać i czuć się z długimi włosami, bez wydawania pieniędzy na trwałe zabiegi w salonie. Zestawy do przedłużania clip in można kupić już od 139 zł

Metoda clip in jest świetną alternatywą dla tradycyjnych metod dodawania objętości i długości. Dzięki tej technice możesz szybko osiągnąć taki sam wygląd, jak przy trwałym przedłużaniu włosów. A co najlepsze? Kompletne doczepienie włosów na klips zajmuje to tylko 5-10 minut.

Przedłużanie włosów metodą clip-in to świetny sposób na metamorfozę Twojego wyglądu w ważnym dniu, takim jak ślub czy wesele. Zapewniają one użytkownikowi większą elastyczność niż produkty trwałe, dzięki czemu w razie potrzeby można je szybko usunąć.

 

2. Jak dbać o przedłużane włosy?

Aby Twoje wspaniałe, długie włosy pozostały w doskonałej kondycji, ważne jest, abyś stosowała się do poniższych prostych wskazówek. Po przedłużeniu włosów należy umyć je po raz pierwszy 48 godzin później. Kolejne mycia powinny odbywać się maksymalnie 2-3 razy w tygodniu. Do mycia doczepianych pasm używaj tylko ciepłej wody, która pozwoli skutecznie usunąć z doczepów pozostałości produktów do stylizacji. Do pielęgnacji włosów doczepianych używaj delikatnych produktów, które nie obciążą nadmiernie delikatnych, doczepianych włosów. 

Suszenie włosów metodą naturalną nie jest zalecane w przypadku włosów doczepianych. Po myciu ważne jest, aby dokładnie wycisnąć wodę z doczepionych pasm i suszyć je chłodnym strumieniem powietrza, jeśli to możliwe. Rozczesywanie doczepów powinno zawsze odbywać się za pomocą specjalnej miękkiej szczotki lub grzebienia z szeroko rozstawionymi ząbkami.

3.Jak wygląda przedłużanie włosów?

Przedłużanie włosów to zabieg polegający na łączeniu ze sobą włosów doczepianych z naturalnymi włosami klientki. W zależności od metody włosy mogą być ze sobą łączone na taśmy silikonowe (metoda kanapkowa), zgrzewki keratynowe lub małe pierścienie, w zależności od wielkości, nazywane nano ringami lub micro ringami.

4.Jaka metoda przedłużania włosów jest najlepsza?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od rodzaju Twoich naturalnych włosów oraz tego, jaki efekt chcesz uzyskać.  W kwestii przedłużania włosów ważna jest nie tylko metoda doczepiania, ale także jakość doczepianych pasm. Najlepsze (i najdłuższe) rezultaty przynosi doczepianie  naturalnych,  słowiańskich pukli. Są one w strukturze i wyglądzie niemal identyczne, jak naturalne włosy większości polek. Można je bez obaw suszyć i stylizować na wiele sposobów — na przykład  kręcić, czy prostować itp.
Chociaż doczepiane włosy słowiańskie są nieco droższe niż syntetyczne alternatywy, to zdecydowanie warto w nie zainwestować.  Naturalne włosy słowiańskie będą dłużej wizualnie atrakcyjne i trwałe, a przy tym wyglądają niesamowicie naturalnie.

5. Jak dbać o doczepiane włosy?

Ważne jest, aby szczotkować włosy codziennie, nie używając do tego celu szczotek z twardego włosia ani grzebienia. Można również czesać je na sucho grzebieniem o szerokim rozstawie zębów. Stylizując doczepiane włosy warto unikając gorącego powietrza, ponieważ może ono powodować szybsze niszczenie się i puszenie doczepów. Do mycia wybieraj tylko łagodne szampony bez ostrych substancji chemicznych. Nie myj włosów doczepianych zbyt często, ponieważ wielokrotne stosowanie szamponu może pogarszać ich wygląd. Doczepiane włosy należy myć maksymalnie 2-3 razy w tygodniu.

6.Czy doczepiane włosy niszczą naturalne?

Kobiety często rezygnują z przedłużania włosów, ponieważ boją się, że uszkodzą swoje naturalne włosy. Ale czy ten strach jest uzasadniony? Czy naprawdę można uszkodzić swoje naturalne włosy w czasie ich przedłużania? Jeśli zabieg wykona doświadczony stylista i zastosuje nowoczesne metody, to przedłużenie nie wpłynie na to, jak zdrowe i piękne są Twoje włosy.

Nowoczesne metody stosowane przez wykwalifikowanych profesjonalistów nie zniszczą Twoich naturalnych włosów, ponieważ używają oni bezpiecznych narzędzi i preparatów.

Przedłużanie może za to  sprawić, że Twoje włosy będą wyglądały na zdrowsze i gęstsze.

7.Czy dopinki można farbować?

Tak jak włosy naturalne, dopinki można farbować — ale z jedną zasadniczą różnicą. Naturalne kosmyki można przyciemnić, stosując farby, które nie zawierają amoniaku ani nadtlenku wodoru. Chociaż przedłużane włosy są naturalne, nie regenerują się. Nadtlenek wodoru niszczy doczepiane włosy, a często jest wymieniony jako w składnik wielu farb, więc upewnij się, że ta nazwa nie jest obecna, gdy kupujesz farbę dla swoich włosów. Jeśli chodzi o farbowanie włosów, najbezpieczniejszą opcją jest szampon koloryzujący, który nie zawiera żadnych ostrych substancji chemicznych.


Włosów przedłużanych nie można także rozjaśniać. Woda utleniona zawarta w rozjaśniaczach otwiera łuski włosa, aby rozjaśniacz mógł wykonać swoją pracę — tak właśnie odbywa się rozjaśnianie. Proces ten jest bardzo szkodliwy i negatywnie wpływa na kondycję włosów doczepianych.

8.Czy włosy clip in można nosić codziennie?

Jest to pytanie, które zadaje sobie wiele kobiet po usłyszeniu o metodzie clip in. Chociaż prawdą jest, że możesz nosić swoje przedłużenia codziennie, trzeba pamiętać, że przedłużanie włosów tą metodą nie jest trwałe.

Codzienne noszenie przedłużanych włosów może stanowić dodatkowe obciążenie dla Twoich włosów, jeżeli posiadasz kruche i łamliwe kosmyki. Jeśli masz włosy ze skłonnością do łamania się, zalecamy używanie doczepów clip-in tylko wtedy, gdy są potrzebne — zwłaszcza na specjalne okazje, takie jak wesela czy imprezy.! Jeśli jednak masz gęste  i zdrowe włosy codzienne noszenie tego typu doczepianych pasm nie powinno zaszkodzić.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
[WIDGET-WZ]
Sklep internetowy Shoper Premium