Włosy przedłużane na keratynę - co powinnaś wiedzieć?

2
Włosy przedłużane na keratynę - co powinnaś wiedzieć?

Przedłużanie włosów to popularna metoda, która pozwala szybko i efektownie zmienić wygląd. Jednym z najczęściej wybieranych sposobów jest przedłużanie włosów na keratynę. Jeśli rozważasz tę metodę, warto poznać wszystkie jej aspekty, aby podjąć świadomą decyzję. Oto wszystko, co powinnaś wiedzieć o włosach przedłużanych na keratynę.

Czym jest przedłużanie włosów na keratynę?

Przedłużanie włosów na keratynę to metoda, która polega na doczepianiu pasm włosów za pomocą keratynowych łączników. Keratyna to naturalne białko, które stanowi podstawowy budulec włosa, co sprawia, że łączenia są mniej widoczne i bardziej trwałe. Pasma włosów doczepiane są przy użyciu ciepła, które topi keratynę, łącząc ją z naturalnymi włosami.

Zalety przedłużania włosów na keratynę

 1. Naturalny wygląd: Keratynowe łączenia są niewidoczne i bardzo dyskretne, co sprawia, że doczepiane włosy wyglądają naturalnie.
 2. Trwałość: Włosy przedłużane na keratynę mogą utrzymać się od 3 do 6 miesięcy, w zależności od szybkości wzrostu naturalnych włosów i odpowiedniej pielęgnacji.
 3. Elastyczność stylizacji: Włosy można stylizować na różne sposoby, takie jak prostowanie, kręcenie czy upięcia, bez obawy o uszkodzenie łączeń.
 4. Objętość i długość: Przedłużanie na keratynę pozwala na dodanie zarówno objętości, jak i długości, co może znacznie poprawić wygląd fryzury.

Wady przedłużania włosów na keratynę

 1. Koszt: Przedłużanie włosów na keratynę jest jedną z droższych metod, zarówno ze względu na koszt samego zabiegu, jak i konieczność regularnej pielęgnacji.
 2. Czasochłonność: Aplikacja włosów na keratynę może trwać kilka godzin, w zależności od ilości doczepianych pasm.
 3. Pielęgnacja: Włosy przedłużane wymagają specjalnej pielęgnacji i delikatnego traktowania, aby uniknąć uszkodzeń łączeń i naturalnych włosów.
 4. Potencjalne uszkodzenia: Nieodpowiednie zakładanie lub zdejmowanie doczepianych włosów może prowadzić do uszkodzenia naturalnych włosów.

Jak wygląda proces przedłużania włosów na keratynę?

 1. Konsultacja: Przed zabiegiem ważne jest spotkanie z fryzjerem, który oceni stan Twoich włosów, doradzi odpowiednią długość i kolor pasm oraz omówi szczegóły zabiegu.
 2. Przygotowanie: Włosy są dokładnie myte i suszone, aby usunąć wszelkie zanieczyszczenia i oleje, które mogą wpływać na trwałość łączeń.
 3. Aplikacja: Fryzjer doczepia pasma włosów za pomocą keratynowych łączników, używając ciepła do stopienia keratyny i połączenia jej z naturalnymi włosami.
 4. Wykończenie: Po założeniu wszystkich pasm, włosy są stylizowane, aby uzyskać pożądany wygląd.

Pielęgnacja włosów przedłużanych na keratynę

 1. Mycie: Używaj delikatnych szamponów bez siarczanów, które nie będą niszczyć łączeń. Unikaj nakładania odżywek bezpośrednio na łączenia.
 2. Szczotkowanie: Używaj szczotki do włosów przedłużanych, która jest delikatna dla łączeń. Rozczesuj włosy zaczynając od końcówek, stopniowo przesuwając się w górę.
 3. Unikaj ciepła: Staraj się ograniczyć użycie prostownic, lokówek i suszarek do włosów. Jeśli musisz ich używać, stosuj termoochronę.
 4. Spanie: Zwiąż włosy w luźny warkocz lub kucyk przed snem, aby zapobiec plątaniu się i uszkodzeniu łączeń.

Kiedy zdjąć włosy przedłużane na keratynę?

Włosy przedłużane na keratynę powinny być zdejmowane przez profesjonalistę co 3 do 6 miesięcy. Ważne jest, aby nie przeciągać tego okresu, aby uniknąć nadmiernego obciążenia naturalnych włosów i potencjalnych uszkodzeń.

 

Przedłużanie włosów na keratynę to doskonały sposób na uzyskanie długich, gęstych i pięknych włosów. Ta metoda, choć kosztowna i wymagająca odpowiedniej pielęgnacji, oferuje naturalny wygląd i trwałość, która zadowoli wiele osób marzących o metamorfozie fryzury. Pamiętaj, aby zawsze korzystać z usług doświadczonych profesjonalistów i dokładnie przestrzegać zaleceń dotyczących pielęgnacji, aby cieszyć się pięknymi włosami przez długi czas.

Komentarze do wpisu (2)

Daria
9 lipca 2024

najlepsza metoda przedłużenia włosów

Marta
9 lipca 2024

zagęszczam sobie włosy juz od 5 lat ta metoda i nigdy jej nie zmienie. włsoy nie niszcza się w przy okazji moje urosły do pasa ale mam włosy rzadkie wiec je zageszczam

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
[WIDGET-WZ]
Sklep internetowy Shoper Premium