Top 10 - co najbardziej niszczy Twoje włosy!

2
Top 10 - co najbardziej niszczy nasze włosy!
 1. Zła dieta

  Dieta bogata w tłuszcze nasycone, sól i cukier może negatywnie wpłynąć na nasze włosy. Brak niezbędnych składników odżywczych, takich jak białka, witaminy i minerały, może prowadzić do osłabienia i wypadania włosów. Zdrowa dieta bogata w owoce, warzywa, orzechy, ryby i mięso może pomóc w utrzymaniu zdrowych włosów.

 2. Stres

  Stres jest jednym z największych wrogów naszego organizmu, a także włosów. W okresie stresu, nasze włosy mogą wypadać, a także tracić blask i elastyczność. Ważne jest, aby zredukować stres w naszym życiu, poprzez regularne ćwiczenia, medytację lub relaksację.

 3. Używanie suszarki i prostownicy

  Używanie suszarki do włosów lub prostownicy na co dzień może prowadzić do uszkodzenia struktury włosa, co może prowadzić do łamania i wypadania włosów. Ważne jest, aby ograniczać używanie takich narzędzi do minimum, a także stosować ochronę termiczną przed ich użyciem.

 4. Farbowanie i trwała ondulacja

  Częste farbowanie i trwała ondulacja włosów może prowadzić do osłabienia i uszkodzenia ich struktury. Chemikalia stosowane w farbach i preparatach do trwałej ondulacji mogą przyczynić się do łamania i wypadania włosów. Warto rozważyć naturalne sposoby koloryzacji włosów, takie jak henna.

 5. Złe nawyki pielęgnacyjne

  Złe nawyki pielęgnacyjne, takie jak czesanie włosów na mokro, drapanie skóry głowy lub szorstkie suszenie ręcznikiem, mogą prowadzić do uszkodzenia włosów. Ważne jest, aby używać miękkich szczotek do włosów, a także delikatnie suszyć włosy ręcznikiem lub pozwolić im naturalnie wyschnąć.

 6. Niskiej jakości produkty do włosów

  Niskiej jakości produkty do włosów, takie jak szampony i odżywki zawierające szkodliwe chemikalia, mogą prowadzić do osłabienia i uszkodzenia włosów.

 1. Nadmierna ekspozycja na słońce

  Nadmierna ekspozycja na słońce może prowadzić do uszkodzenia włosów, szczególnie jeśli są one narażone na działanie promieni UV przez dłuższy czas. Promienie UV mogą uszkodzić warstwę zewnętrzną włosa i prowadzić do utraty blasku i elastyczności.

 2. Palenie papierosów

  Palenie papierosów ma negatywny wpływ na kondycję całego organizmu, a także włosów. Dym papierosowy zawiera toksyny i szkodliwe substancje, które mogą wpłynąć na zdrowie i kondycję włosów. Palenie papierosów może prowadzić do osłabienia włosów, wypadania i utraty blasku.

 3. Zbyt ciasne fryzury

  Zbyt ciasne fryzury, takie jak koczki, warkocze czy kucyki, mogą prowadzić do uszkodzenia włosów i łysienia trakcyjnego. Ciągłe napięcie na włosy może prowadzić do osłabienia i wypadania włosów. Ważne jest, aby zmieniać fryzury i dawać włosom odpocząć.

 4. Brak odpowiedniej pielęgnacji skóry głowy

  Skóra głowy jest kluczowa dla zdrowia i kondycji włosów. Brak odpowiedniej pielęgnacji skóry głowy, takiej jak regularne mycie i stosowanie nawilżających olejów i masek, może prowadzić do osłabienia włosów i problemów z łojotokiem lub łupieżem. Ważne jest, aby dbać o skórę głowy, aby utrzymać zdrowe i piękne włosy.

 

 

Podsumowując, istnieje wiele czynników, które mogą szkodzić włosom i wpłynąć na ich kondycję. Zła dieta, nadmierna stylizacja, niedobór snu, nadmierna ekspozycja na słońce, palenie papierosów, zbyt ciasne fryzury i brak odpowiedniej pielęgnacji skóry głowy to tylko niektóre z nich.

Dlatego ważne jest, aby dbać o swoje włosy i stosować zdrowe nawyki, takie jak zdrowa dieta, regularne mycie i kondycjonowanie włosów, unikanie nadmiernych zabiegów stylizacyjnych i dbanie o skórę głowy. Dzięki temu można utrzymać piękne i zdrowe włosy, które będą w doskonałej kondycji przez długi czas.

Komentarze do wpisu (2)

Magda
5 maja 2023

muszę zaopatrzyć sie w jakiś kapelusz na lato :)

Amoa
5 maja 2023

mega fajny artykuł, niestety popełniałam kilka błedów

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
[WIDGET-WZ]
Sklep internetowy Shoper Premium