Skąd wzięła się moda na doczepianie włosów?

0
Skąd wzięła się moda na doczepianie włosów?

 

Moda na doczepiane włosy pochodzi z lat 70. i 80. XX wieku, kiedy technologia umożliwiająca wykonanie sztucznych włosów stała się dostępna. Włosy te były produkowane z syntetycznego materiału i stanowiły dobrą alternatywę dla naturalnych włosów, ponieważ były dostępne w różnych kolorach i stylach. Doczepiane włosy stały się popularne ze względu na ich dostępność i możliwość zmiany wyglądu w bardzo krótkim czasie, co sprawiało, że przemysł kosmetyczny miał się dobrze. Popularność tego trendu trwa do dzisiaj, a doczepiane włosy są wciąż bardzo popularne wśród osób, które chcą zmienić swój wygląd.

 

O doczepianych włosach z pewnością słyszała każda z was. Od dłuższego czasu moda na doczepianie włosów na dobre zadomowiła się w naszej świadomości. Wynika to z kilku czynników. Jednym z nich jest to, że zabieg stał się te ogólnodostępny. Jeszcze kilka lat temu niemożliwe było wykonanie doczepiania włosów w pierwszym lepszym salonie fryzjerskim. Nadal nie jest to rekomendowane, ponieważ do przeprowadzenia doczepiania włosów powinniśmy wybierać te miejsca, w których takie zabiegi wykonywane są na co dzień. Co jednak jeszcze warto wiedzieć na temat doczepiania włosów? Jakie metody są uznawane obecnie za najskuteczniejsze? Sprawdźmy.

Jakie są najmodniejsze fryzury z doczepianych włosów?

Zacznijmy od tego, jakie fryzury możemy stworzyć w sytuacji, w której mamy doczepione włosy. Wskazać należy tutaj przede wszystkim najróżniejsze rodzaje kucyków – zarówno tych upiętych bardzo wysoko, jak i tych luźniejszych, które wykonujemy najczęściej na co dzień. Równie popularne są sploty włosów – poczynając od warkoczy dobieranych, a kończąc na tych luźnych, wykonanych w dosłownie kilka minut. Rozpuszczone włosy, w przypadku, kiedy wykonałyśmy na sobie zabieg doczepiania włosów, to także świetne rozwiązanie. Z pewnością podkreślą one efekty takiego zabiegu.

Czy doczepianie włosów jest bezpieczne dla zdrowia?

Nie można też pomijać kwestii związanej z bezpieczeństwem. Bardzo często kobiety pytają, czy przedłużanie włosów, bądź też ich doczepienie jest w 100% bezpieczne dla naszego zdrowia. Jak się okazuje – doczepianie włosów w żaden sposób nie szkodzi zdrowiu. Warunek jest jednak taki, że zabieg ten zostanie wykonany zgodnie z najwyższymi standardami jakości. Osoba, która wykonuje doczepianie włosów – czy to metodą keratynową, czy tape on czy jakąkolwiek inną – powinna mieć przede wszystkim odpowiednie kwalifikacje do przeprowadzenia tego zabiegu. Tylko w takiej sytuacji możemy mówić o tym, że będzie on wykonany w sposób należyty i jego efekty będą utrzymywać się przez określony czas. Zabieg taki nie będzie też w żaden sposób szkodliwy dla naszego zdrowia

 

Jakie są rodzaje przedłużania?

 

metoda na klipsyMetoda doczepiania włosów na klipsy to technika, która pozwala na dodanie dodatkowych włosów, aby przedłużyć lub zagęścić włosy. Włosy są doczepiane za pomocą specjalnych klipsów, które są umieszczone na włosach, aby uzyskać pożądany efekt. Wykonuje się to w salonie fryzjerskim lub w domu, w zależności od poziomu wprawy i preferencji. Doczepione włosy mogą być łatwo usunięte i zmienione, jeśli są już niepotrzebne.

Metoda na kanapki tape-on to jeden z najpopularniejszych i najprostszych spos<span data-offset-key="7pgrn-4

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
[WIDGET-WZ]
Sklep internetowy Shoper Premium