Ściąganie włosów tape on - metoda kanapkowa

0
Ściąganie włosów tape on - metoda kanapkowa

Przedłużanie włosów za pomocą taśm z pasemkami tape-on to fantastyczne rozwiązanie dla kobiet, które pragną w krótkim czasie uzyskać piękną fryzurę z efektem "wow". Wystarczy zaledwie 40 minut, aby móc cieszyć się nową, długą fryzurą przez kolejne 1-3 miesiące, w zależności od szybkości wzrostu włosów.

Włosy tape on - na czym polega metoda kanapkowa?

Przedłużanie i zagęszczanie włosów za pomocą naturalnych pasemek na przezroczystych taśmach to sposób na szybką i całkowitą metamorfozę fryzury. Metoda ta polega na doklejaniu pasemek włosów do naturalnych włosów klientki za pomocą taśm, tworząc tzw. "kanapki". Aby uzyskać pożądany efekt, należy wydzielić na głowie symetryczne przedziałki o szerokości doklejanej taśmy, a następnie dokładnie docisnąć i przeczesać połączone pasemka.

W pierwszej kolejności należy podkleić pasemko spodnie, a następnie zamknąć "kanapkę" górnym pasemkiem tak, aby taśmy doczepianych włosów były skierowane do siebie, a pasmo włosów biologicznych trzymało je razem. W celu ukrycia łączeń, należy pozostawić pasmo naturalnych włosów klientki nad taśmami mocującymi. Ta metoda zapewnia bardzo naturalny efekt, nawet w przypadku delikatnych, rzadkich lub cienkich włosów. Wystarczy 15 cm włosów, aby za pomocą doczepów stworzyć fantastyczną fryzurę, choć zazwyczaj stosuje się pasma o długości 40 lub 50 cm.

Metoda ta jest jedną z najbardziej bezinwazyjnych metod zagęszczania i przedłużania włosów, a właściwie umocowane taśmy gwarantują, że żadne z pasemek nie odczepi się od mocowania.

Podstawa to pielęgnacja włosów doczepianych -  o czym warto pamietać ?

Metoda kanapkowa to bezpieczny sposób na osiągnięcie pięknych i długich włosów, ale ważne jest, aby pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji włosów z taśmami tape on. Aby zapewnić mocne połączenie kleju z taśmami, należy unikać szamponów zawierających SLS (Sodium Lauryl Sulfate), a także unikać kontaktu samych taśm z odżywkami i maskami do pielęgnacji włosów. Po zabiegu przedłużania włosów warto wstrzymać się od ich mycia przez 48 godzin, aby klej miał czas na utwardzenie mocowania.

Włosy doczepiane naturalne należy szczotkować dwa razy dziennie specjalną szczotką do włosów dopinanych, aby zapobiegać kołtunom i jednocześnie nie uszkadzać delikatnej struktury włosa. Doczepy z włosów naturalnych można kręcić, prostować i stylizować, ponieważ pasemka poddają się tym zabiegom równie dobrze jak biologiczne włosy klientki.

Warto zwrócić szczególną uwagę na odpowiednie nawilżanie doczepianych pasm włosów, ponieważ nie mają one możliwości naturalnego nawilżania, tak jak dzieje się to w przypadku żywych włosów. Aby uzyskać efekt przedłużenia, zaleca się zastosowanie 12-18 „kanapek”, a jeśli chodzi o dodanie objętości, wystarczy dokleić jedynie 8-12 dodatkowych zestawów pasm.

Jak przebiega proces zdejmowania włosów tape on ?

Podczas tworzenia mocowań do przedłużania włosów typu tape on, stosuje się przezroczystą taśmę silikonową pokrytą silnie wiążącym, ale hipoalergicznym klejem. Aby usunąć takie pasemka, należy użyć profesjonalnych preparatów, które nie zawierają acetonu, aby uniknąć uszkodzenia włosów naturalnych. Kilka kropel removera należy nanieść pomiędzy łączenie taśm, a po odczekaniu kilku sekund, rozchylić je za pomocą grzebienia z igłą. Następnie delikatnie należy zdjąć pasemka i umyć włosy. Jeśli doczepione włosy są w dobrym stanie, wystarczy przemyć taśmy łączące removerem, aby móc ponownie użyć tych samych pasemek przy kolejnym przedłużaniu. Można je bowiem doczepiać aż 3 do 5 razy. Istnieją jednak tak zwane "domowe sposoby" na usuwanie pasemek wykorzystujące środki chemiczne lub nagrzewanie taśm suszarką do włosów. Próby samodzielnego usuwania pasemek mogą jednak skutkować uszkodzeniem naturalnych włosów nieodpowiednim preparatem, a nierozpuszczony klej może pozostać na włosach, tworząc bazę do powstawania kołtunów.

Chcesz szybko i skutecznie zmienić swoją fryzurę? Wybierz taśmy z mocnym klejem, które pozwolą Ci dodać objętości i długości do Twoich włosów. Ta metoda jest szczególnie wskazana, gdy potrzebujesz szybkiej metamorfozy przed ważnym wydarzeniem, ale także jako trwała alternatywa dla tradycyjnego przedłużania włosów.

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
[WIDGET-WZ]
Sklep internetowy Shoper Premium