Podciąganie włosów - jak długo utrzymują się włosy po przedłużaniu

3
Podciąganie włosów - jak długo utrzymują się włosy po przedłużaniu

Przedłużanie włosów z KISS HAIR

W ofercie naszego sklepu posiadamy włosy doczepiane naturalne pochodzenia indyjskiego. Włosy na stałe można załozyć za pomocą metody keratynowej, tape on oraz nanoringi.

Co jaki czas należy podciągać włosy?

Podciąganie, inaczej korekta, jest wykonywane z uwzględnieniem preferencji i jakości naturalnych włosów klientki. Zazwyczaj należy umówić się  na kolejną wizytę w okresie od 1,5 do 4 miesięcy, w zależności od kondycji i grubości naturalnych włosów osoby, która poddaje się zabiegowi.

Zabieg podciągania włosów w metodzie keratynowej polega na przesuwaniu pasm włosów doczepianych z keratynowymi punktami mocującymi bliżej nasady włosów, aby uzyskać naturalny efekt i zapobiec przeciążeniu włosów.

Podczas zabiegu specjalista usuwa z końcówek wcześniej umocowane keratynowe kuleczki lub płaskie paski, które trzymają pasma włosów doczepianych, a następnie przesuwa je w kierunku nasady włosów, tak aby były one mocowane bliżej cebulek włosowych.

Następnie z pomocą gorącej keratyny specjalista mocuje pasma włosów w pobliżu nasady naturalnych włosów. Keratyna po ochłodzeniu twardnieje i utrzymuje pasma włosów w miejscu.

Metoda ta pozwala na uzyskanie naturalnego wyglądu i zapobiega nadmiernemu obciążeniu naturalnych włosów, co zapewnia wygodę i komfort noszenia przedłużonych włosów. Zabieg podciągania w metodzie keratynowej jest także polecany dla osób o krótszych włosach, ponieważ keratynowe punkty mocujące są mniejsze i mniej widoczne niż klamry lub pierścienie stosowane w innych metodach przedłużania włosów.

 

Częstotliwość podciągania włosów doczepianych zależy od wielu czynników, takich jak grubość naturalnych włosów, rodzaj i technika mocowania pasm doczepianych oraz styl życia osoby noszącej przedłużone włosy.

Zazwyczaj zaleca się podciągnięcie włosów doczepianych co 1,5-4 miesiące, w zależności od stanu i grubości naturalnych włosów, a także od metody mocowania pasm doczepianych.

Jeśli osoba nosząca przedłużone włosy ma cienkie i delikatne naturalne włosy, konieczne może okazać się podciąganie włosów co 1,5-2 miesiące, aby zapobiec nadmiernemu obciążeniu i zwiększyć wygodę noszenia przedłużonych włosów.

Natomiast, jeśli osoba ma grube i mocne włosy, czas podciągania może zostać przedłużony do 3-4 miesięcy. W każdym przypadku jednak, ważne jest regularne badanie stanu włosów doczepianych oraz naturalnych włosów podczas każdej wizyty, aby dostosować czas między kolejnymi podciągnięciami do indywidualnych potrzeb osoby noszącej przedłużone włosy.

 

Komentarze do wpisu (3)

Hania
10 marca 2023

Bardzo ciekawy artykuł! Sama noszę przedłużone włosy od kilku lat i zawsze zastanawiałam się, jak długo powinnam czekać z kolejnym podciągnięciem. Teraz wiem, że powinnam to robić co 1,5-4 miesiące, w zależności od kondycji i grubości moich naturalnych włosów. Dzięki za podzielenie się tą wiedzą!

Dorota
10 marca 2023

Zawsze marzyłam o długich, bujnych włosach, ale zawsze bałam się, że przedłużanie włosów może je zniszczyć. Dzięki temu artykułowi dowiedziałam się, że podciąganie włosów doczepianych w metodzie keratynowej jest bezpieczne dla moich naturalnych włosów i pozwoli mi cieszyć się długimi włosami przez długi czas. Na pewno wypróbuję tę metodę!

Alicja Rakowiecka
3 kwietnia 2024

Ja mam przedłużane od 2 miesięcy i jestem zadowolona.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
[WIDGET-WZ]
Sklep internetowy Shoper Premium