Nocna pielęgnacja włosów

0
Podstawy pielęgnacji - co zrobić z włosami na noc ?

Po pierwsze, przed snem upewnij się, że Twoje włosy są suche. Włosy mokre są bardziej podatne na uszkodzenia i łamliwość, dlatego warto odczekać, aż całkowicie wyschną przed położeniem się spać. Jeśli nie masz czasu na naturalne suszenie włosów, możesz użyć suszarki, ale pamiętaj, aby nie kierować strumienia gorącego powietrza bezpośrednio na korzenie włosów.

Po drugie, zamiast zwykłej gumki do włosów, użyj miękkiej opaski/frotki z satyny lub jedwabiu, aby delikatnie spiąć włosy. Dzięki temu unikniesz nadmiernego napięcia i uszkodzeń włosów podczas snu.

Po trzecie, spróbuj spać na poduszce z satyny lub jedwabiu. Materiały te są znacznie bardziej delikatne dla włosów niż zwykłe bawełniane poduszki, a także zapobiegają powstawaniu nieestetycznych zmarszczek na twarzy.

Po czwarte, przed snem zawiń włosy w luźny warkocz lub kok, aby uniknąć splątania i uszkodzeń kosmyków w trakcie snu. Pamiętaj, aby nie zaciskać zbytnio gumki lub spinacza, ponieważ może to prowadzić do łamliwości i uszkodzeń włosów.

Odpowiednia pielęgnacja włosów podczas snu to klucz do ich zdrowia i piękna. Postępując zgodnie z powyższymi wskazówkami, możesz uniknąć uszkodzeń kosmyków i cieszyć się pięknymi i zdrowymi włosami każdego dnia.

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium