Nanoringi - ile pasemek kupić?

4
Nanoringi - ile pasemek kupić?

Co warto wiedzieć o metodzie nanoringi?

Metoda przedłużania włosów na nanorigi umożliwia szybkie i łatwe przedłużenie fryzury. Doczepy są bardzo wygodne w noszeniu, a połączenia są praktycznie niewidoczne z zewnątrz, dzięki niewielkim rozmiarom kółeczek. Ta metoda jest szczególnie polecana dla osób z cienkimi i delikatnymi pasmami, ponieważ nie obciąża ich. Dodatkowym atutem jest bezpieczeństwo, ponieważ podczas zabiegu nie korzysta się z urządzeń emitujących wysoką temperaturę, która może uszkodzić naturalne włosy.

Aby przeprowadzić zabieg, używa się pasemek naturalnych włosów z cieniutkim metalowym drucikiem na końcu. Dzięki temu można zastosować najmniejsze dostępne na rynku rozmiary łączników.

Jak wygląda zabieg przedłużania włosów na nanoringi

Podczas przedłużania włosów przy użyciu nanoringów, stylista ustala poziomy na Twojej głowie. Ważne jest, aby były one ułożone tak, aby włosy zakrywały łączenia. Następnie wyodrębnia pojedyncze pasma, na które założy nanoringi, używając specjalnej pętelki, która ułatwia przewlekanie pasma przez łącznik. Kolejnym krokiem jest wsunięcie pasemka ze specjalną końcówką z drucikiem do wnętrza każdego łącznika i zaciśnięcie go szczypcami. W razie potrzeby, stylist podstrzyże sztuczne włosy nożyczkami, aby uzyskać równomierną fryzurę. Cały zabieg powinien trwać około 3 godzin, jeśli fryzjer ma odpowiednie doświadczenie.

Ważne jest, aby upewnić się, że stylista używa nanoringów z silikonową powłoką, która chroni Twoje włosy i zapobiega ich uszkodzeniom.

Po kilku miesiącach na Twoich włosach pojawi się odrost, a doczepione pasemka mogą stać się widoczne. W takim przypadku warto udać się do fryzjera, który podciągnie doczepki. Polega to na zdjęciu pasemek i ponownym ich założeniu, tym razem wyżej, blisko skóry głowy, aby łączenia stały się bardziej dyskretne.

Nanoringi a mikroringi – podobieństwa i różnice

Kiedy słyszysz o doczepianiu włosów na nanoringi, zapewne od razu przychodzi Ci na myśl przedłużanie na mikroringi, z którego już słyszałaś lub z którego już korzystałaś. Z pewnością obie metody są do siebie bardzo podobne, ale istnieją między nimi pewne różnice.

Podobieństwa:

  • Oba sposoby przedłużania włosów są wykonywane "na zimno", czyli bez użycia ciepła podczas zabiegu.
  • W obu metodach pasemka są utrzymywane dzięki metalowym łącznikom.
  • Łączniki są zaciskane mechanicznie, przy pomocy odpowiednich szczypiec.
  • Ringi i nanoringi mogą posiadać bezpieczną silikonową powłokę.
  • Oba sposoby zapewniają trwały efekt nawet przez kilka miesięcy.
  • Osoby posiadające cienkie i delikatne włosy mogą korzystać z obu metod.

Różnice:

  • Pasma przeznaczone do tych metod posiadają różne końcówki: dla mikroringów - typu Stick, dla nanoringów - Stick z cienkim metalowym drucikiem.
  • Rozmiar łączników jest inny: mikroringi mają rozmiar M, a nanoringi - S lub nawet XS.

Ile pasm włosów potrzebujesz do zamocowania na nanoringi?

Odpowiedź na to pytanie zależy przede wszystkim od gęstości Twoich naturalnych włosów, pożądanego efektu oraz od grubości pasm oferowanych przez sprzedawcę.

Jeśli Twoim celem jest jedynie zagęszczenie, zalecamy od 60 do 100 pasm.

Jeśli natomiast chcesz przedłużyć włosy na całej głowie, powinnaś zakupić od 100 do 140 pasm.

Doświadczony fryzjer, który będzie zakładał pasemka, powinien określić niezbędną ilość. W przypadku wątpliwości przed zakupem, możesz skontaktować się z naszym sklepem, a my pomożemy Ci znaleźć odpowiedź na pytanie ile pasm powinnaś zamówić.

 

 

Komentarze do wpisu (4)

Małgosia
23 marca 2023

Bardzo pomocny artykuł! Miałam wątpliwości co do ilości pasek nanoringów, którą powinnam kupić, ale dzięki temu tekstu udało mi się to rozwiązać. Teraz wiem, że potrzebuję około 4-5 opakowań, aby uzyskać pełny i naturalny efekt.

Balla
23 marca 2023

Cieszę się, że autor poruszył temat ilości pasków do nanoringów, ponieważ wiele osób ma z tym problem. Miałam już kiedyś do czynienia z tym rodzajem doczepiania włosów i zawsze zastanawiałam się, ile pasków kupić. Teraz jestem pewna, że podczas mojej kolejnej wizyty w salonie zakupię odpowiednią ilość

Pati
23 marca 2023

Nie spodziewałam się, że wybór ilości pasków nanoringów jest tak ważny. Bardzo dobrze, że autor przypomniał o tym, ponieważ nieodpowiednia ilość może wpłynąć na końcowy efekt. Teraz wiem, że nie powinnam oszczędzać na paskach, aby uzyskać najlepszy efekt.

Aleksandra
23 marca 2023

Bardzo praktyczny artykuł dla wszystkich, którzy zastanawiają się, ile pasków nanoringów kupić. Ostatecznie, wszystko zależy od rodzaju włosów, dlatego warto skonsultować się ze stylistą, aby pomógł dobrać odpowiednią ilość. Ja już mam swojego ulubionego specjalistę i zawsze się do niego zgłaszam w takich sytuacjach

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
[WIDGET-WZ]
Sklep internetowy Shoper Premium