Jak zakładać włosy na keratynie?

0
Jak zakładać włosy na keratynie?

Jak zakładać włosy na keratynie? 

 

Przedłużanie włosów to obecnie  najbardziej  popularna metoda upiększania wizerunku kobiety. Jeszcze nigdy marzenie o długich włosach nie było tak łatwo dostępne jak w dzisiejszych czasach. Kobiety marzą o nienagannie prostych, lśniących pasmach, falujących lokach czy zmysłowych upięciach nadających im lekkości i powabu.
 Co Zrobić jednak kiedy nie mamy czasu codziennie zakładać włosów na klipach czy szybkiego kłucyka? A cierpliwość przy zapuszczaniu kończy się na drugim miesiącu? Z pomocą przychodzą innowacyjne metody stosowane przez salony fryzjerskie!  Dziś przybliżymy Wam jak zakładać włosy na keratynie.

 

Zacznijmy od tego czym jest keratyna? To naturalny budulec włosów. Odpowiedzialny  za jego miękkość  oraz połysk. Jej niedobór prowadzi do ich łamliwości , rozdwajania się paznokci oraz uszkodzenia naskórka. Na drogeryjnych półkach coraz częściej znaleźć możemy szampony i odżywki, które mają ją w składzie.  Zatem, przedłużanie włosów na keratynie wydaje się być odpowiednie dla tych, którzy szukają jak najbardziej naturalnych metod.

 

Metoda keratynowego przedłużania włosów  polega na doczepianiu uprzednio dobranych pasm, które zakończone są keratynową łuską.  Przed przystąpieniem do zabiegu należy dokładnie omówić ze specjalistą jaki jest oczekiwany efekt. Dobór pasm a nawet samej metody zależny jest od ogólnej kondycji włosów.  Proces zgrzewania odbywa się z pomocą specjalnego urządzenia jakim jest zgrzewarka lub pistolet z keratynowym wkładem. Bardzo ważne jest by przed zabiegiem wykonać test uczuleniowy, polegający na doczepieniu kilku pasm z tyłu głowy. Gdy po kilku dniach nie wystąpi reakcja uczuleniowa można przystąpić do zabiegu. Potem już tylko pozostaje cieszyć się nową fryzurą!

 

Do wykonania przedłużania włosów na keratynie potrzebne są włosy zakończone keratynowymi łuskami. Zazwyczaj należy przygotować około 100 pasm. Ilość ta jest uzależniona od objętości naszych włosów. Do zabiegu potrzebna jest także sama keratyna - w postaci granulek, dropsów czy wkładów do wspomnianego wcześniej pistoletu. Dodatkowo potrzebujemy zgrzewarki (najlepiej takiej, która pozwala na modulację temperatury, optymalna temperatura z użyciem zgrzewarki to 100 do 200 stopni Celsjusza) lub pistoletu na wkłady (temperatura jest tutaj nieco niższa, wynosi około 180 stopni Celsjusza).  Należy przygotować również osłonki na palce, by uniknąć oparzeń podczas wykonywania zabiegów na gorąco, plastikowe podkładki, płyn do usuwania zgrzewów keratynowych, a także specjalistyczną szczotkę do rozczesywania włosów przedłużanych.

 

Sam proces musi być wykonany precyzyjnie i dokładnie -  to własnie sekret udanego przedłużania  metodą . Prace rozpoczynamy od tyłu głowy, a następnie w równych rzędach kierujemy się ku górze. Należy pamiętać, że im większa gęstość i mniejsze pasemka, tym efekt będzie bardziej naturalny. Każde pasemko starannie oddzielamy i zgrzewamy w odległości około 0,5 cm od skóry głowy. Profesjonalne założone pasma powinny trzymać się około 3 do 4 miesięcy. Z uwagi na wrażenia estetyczne, zabieg należy cyklicznie powtarzać, ponieważ odrastające włosy powodują obniżanie się zgrzewów i zwiększenie ich widoczności. Całkowite ściąganie doczepianych pasemek na keratynie odbywa się za pomocą środka do usuwania wosku, który nakładamy na mocowania i po kilku minutach usuwany szczypcami do usuwania zgrzewów, wyczesując później resztki wosku. Jeśli nie udało się Wam całkowicie usunąć wosku zabieg możecie powtórzyć kilka razy.

 

Przedłużanie włosów na keratynie ma swoje wady i zalety. Śmiało można stwierdzić, że jest to metoda trwała i mało widoczna, dająca spektakularny efekt. Włosy po zabiegu wymagają odpowiedniej pielęgnacji i jak wspominane było wyżej, doczepianie należy powtórzyć za kilka miesięcy. Jednak uzyskany efekt rekompensuje poświęcony czas, wysiłek i koszty.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
[WIDGET-WZ]
Sklep internetowy Shoper Premium