Jak zagęścić włosy?

0
Jak zagęścić włosy?

 

 W pierwszej kolejności, koszt zagęszczania włosów będzie zależał od wybranej metody oraz ilości włosów, jakie chcesz dodać. W zależności od salonu i regionu ceny mogą się różnić. Warto porównać oferty i skonsultować się z fryzjerem lub stylistą przed podjęciem decyzji.

Jeśli chodzi o techniki zagęszczania, możesz wybrać spośród kilku opcji, w tym keratynowego zagęszczania włosów, przedłużania za pomocą taśmy klejącej, mikroringów lub innych metod. Każda z nich ma swoje zalety i wady, dlatego warto dokładnie przeanalizować swoje potrzeby i preferencje, aby wybrać najlepszą dla siebie opcję.

Pamiętaj, że niezależnie od wybranej metody, ważne jest, aby pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji włosów oraz regularnych wizytach u fryzjera, aby zachować piękno i trwałość efektu zagęszczania.

Jak to jest z tą gęstością?

Kasia, 35-latka z Krakowa, opowiada o swojej dbałości o włosy. Stosuje zdrową dietę, świetne kosmetyki i regularnie chodzi na zabiegi mające poprawić kondycję jej włosów. Choć widzi pewne efekty, nie są one tak spektakularne, jakich oczekiwałaby.

Jednakże, nic dziwnego w tym, że nie osiąga oczekiwanych wyników, gdyż za gęstość i strukturę włosów odpowiadają głównie geny. Mimo to, warto dbać o swoje włosy poprzez zdrową dietę, odpowiednią suplementację oraz stosowanie kosmetyków dobrej jakości, aby poprawić ich kondycję.

Jednakże, jeśli pragniesz osiągnąć spektakularne zagęszczenie włosów, warto rozważyć zabieg zagęszczania u fryzjera.

eśli chodzi o zagęszczanie włosów, to u fryzjera najczęściej wykorzystuje się trzy popularne techniki:

Metoda keratynowa

Metoda na ringi

Metoda kanapkowa, znana także jako tape on.

Metoda keratynowa oraz metoda na ringi są dwoma z najbardziej popularnych sposobów przedłużania i zagęszczania włosów w salonach fryzjerskich.

Metoda keratynowa polega na łączeniu cienkich pasm naturalnych włosów z doczepami przy pomocy dopinek zakończonych keratynową łuską. Zabieg wymaga użycia wysokiej temperatury i jest polecany dla osób z zdrowymi włosami, które nie są podatne na nadmierne wypadanie czy łamanie. Efekt zagęszczenia włosów na keratynę utrzymuje się przez około 2 miesiące, po czym zaleca się wykonanie zabiegu podciągnięcia pasm wykorzystując te same włosy. Włosy po tym zabiegu mogą utrzymać się nawet przez 6 miesięcy.

Metoda na ringi polega na łączeniu naturalnych włosów z doczepami za pomocą cienkich obrączek, zwanych mikroringami. Ringi zazwyczaj są wykonane z miedzi, aluminium lub brązu i są wyposażone w gwint lub cienką warstwę silikonu, co zapewnia trwałe i niewidoczne łączenie. Metoda ta nie wymaga użycia wysokiej temperatury i może być stosowana przez osoby z delikatnymi, cienkimi pasmami. Przed wyborem tej metody, warto jednak wykonać próbę uczuleniową, ponieważ czasem zdarza się, że ringi powodują reakcje alergiczne. Efekt zagęszczenia włosów metodą na ringi utrzymuje się przez około 2 miesiące, po czym zaleca się wykonanie zabiegu podciągnięcia pasm wykorzystując te same włosy. Włosy po tym zabiegu również mogą utrzymać się przez 6 miesięcy.

 

Metoda kanapkowa to uważana przez ekspertów za najdelikatniejszą dostępną na rynku metodę przedłużania i zagęszczania włosów. Stylista używa tutaj dopinek umieszczonych na cienkich silikonowych taśmach, by uzyskać efekt zagęszczenia fryzury. Taśmy są bardzo lekkie, niewidoczne i nie obciążają włosów ani nie powodują nadmiernego plątania czy przesuszania. Należy jednak pamiętać, że wraz z naturalnym wzrostem włosów silikonowe taśmy obniżają się. Aby uzyskać naturalny i zadowalający efekt należy uzyć od 50 do 200 gramów włosów.

Ile kosztuje zagęszczanie włosów?

Jeśli planujesz zagęszczenie swoich włosów, powinieneś wiedzieć, że koszt zabiegu zależy od wielu czynników. Przede wszystkim będzie zależał od jakości i długości dopinek, wybranej metody oraz renomy i lokalizacji salonu fryzjerskiego, w którym będziesz przeprowadzał zabieg. W miastach koszt takiego zabiegu może się kształtować w następujących przedziałach cenowych:

• dla metody keratynowej - od 800 do 2500 zł,

• dla metody na ringi - od 700 do 2200 zł,

• dla metody kanapkowej - od 1000 do 3000 zł.

Warto zawsze pamiętać, że cena nie zawsze idzie w parze z jakością. Przed podjęciem decyzji o wyborze konkretnego salonu fryzjerskiego, warto zrobić dokładne rozeznanie i poszukać opinii innych klientów.

 

A może... zagęszczanie włosów w domu?

Jeśli nie chcesz lub nie możesz skorzystać z usług fryzjera, możesz spróbować zagęszczenia włosów samodzielnie przy użyciu dopinek clip in. Są to pasma naturalnych włosów zakończone klipsem, które pozwalają przedłużyć i zagęścić włosy w domu w ciągu zaledwie kilku minut.

Ceny dopinek clip in zależą od długości i grubości włosów i wahają się od 139,90 do 299,90 zł. Jednakże należy pamiętać, że ta metoda nie zapewnia trwałych efektów, a doczepy należy zdjąć przed snem.

Metoda ta jest doskonałą propozycją dla kobiet, które:

• rozważają trwałe przedłużanie, ale chcą zobaczyć, jak będą wyglądać i czuć się w nowej fryzurze;

• chcą zmienić swój wygląd podczas ważnych okazji, takich jak ślub, impreza rodzinna lub sesja zdjęciowa;

• lubią eksperymentować i regularnie zmieniać swój wizerunek.

 

 

 

 
 
 
 
 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
[WIDGET-WZ]
Sklep internetowy Shoper Premium