Jak ściągnać włosy na keratynę?

2
Jak ściągnać włosy na keratynę?

Włosy na keratynę na czym polega ta metoda?

Metoda przedłużania włosów keratyną polega na łączeniu pojedynczych pasm naturalnych włosów z pasemkiem doczepianych włosów za pomocą specjalnych, dyskretnych zgrzewów keratynowych. Aby połączyć pasemki, wymagane jest użycie wysokiej temperatury. Dzięki pasemkom na keratynę można uzyskać nie tylko przedłużenie lub zagęszczenie włosów, ale także stworzyć wyjątkową stylizację o wybranej estetyce i charakterze. Dostępne są w kilkunastu różnych kolorach i odcieniach oraz w czterech długościach - od 25 cm do 60 cm - co pozwala na łatwe dopasowanie ich do swoich włosów oraz indywidualnych potrzeb i oczekiwań.

Metodę przedłużania włosów keratyną można przeprowadzić w salonie fryzjerskim lub samodzielnie w domu. Ta metoda jest bardzo trwała, a jej efekty utrzymują się przez okres od 3 do 6 miesięcy, przy odpowiedniej pielęgnacji. Po pewnym czasie, pasemka zaczynają tracić swoją estetykę i naturalne pasma włosów zaczynają wypierać keratynowe łączenia w dół długości włosów. Wtedy warto rozważyć kolejne kroki związane z pasemkami na keratynę.

Kiedy należy zdejmować pasemka na keratynę?

Po kilku miesiącach noszenia, doczepione pasemka oraz miejsca ich połączenia z naturalnymi włosami stają się bardziej widoczne, co negatywnie wpływa na estetykę całej fryzury. Jest to sygnał, że czas na zdejmowanie przedłużanych włosów na keratynę. W przypadku, gdy po kilku miesiącach doczepione włosy wciąż prezentują się dobrze, są gładkie i lśniące, możemy ściągnąć je i ponownie przyczepić u nasady włosów, aby cieszyć się piękną fryzurą przez kolejne miesiące. Jednak, jeśli pasemka nie są już w tak dobrej kondycji, to nie powinniśmy przyczepiać ich ponownie.


Jak ściągnąć pasemka na keratynę?

Aby skutecznie i bezpiecznie ściągnąć pasemka na keratynę, należy pamiętać o kilku kluczowych krokach. Przede wszystkim, potrzebne będą specjalistyczne produkty i akcesoria, takie jak płyn z acetonem, specjalne szczotki oraz szczypce do rozluźnienia zgrzewów keratynowych.

Pierwszym krokiem jest rozczesanie włosów i podział na sekcje. Następnie należy nałożyć specjalny płyn z acetonem na miejsca łączeń zgrzewów keratynowych. Płyn ten rozpuszcza keratynę, co pozwala na łatwe odłączenie pasemek od naturalnych włosów.

Po chwili odczekania, należy delikatnie rozluźnić zgrzewy za pomocą szczypiec, a następnie przeciągnąć pasma przez szczotkę, aby pozbyć się resztek keratyny i zgrzewów. Ważne jest, aby nie rwać pasemek z naturalnych włosów, aby nie uszkodzić ich struktury.

Po usunięciu wszystkich pasemek, warto dokładnie umyć włosy i dokładnie je rozczesać, aby pozbyć się ewentualnych resztek keratyny. Pamiętaj, że ściąganie pasemek na keratynę najlepiej powierzyć profesjonalistom w salonie fryzjerskim, aby uniknąć uszkodzeń włosów
Czy można samemu zdjąć pasma włosów na keratynę?

Odczepianie pasemek włosów na keratynę powinno być przeprowadzane przez doświadczoną osobę, a nie przez nas samych. Jest to proces wymagający użycia specjalistycznych narzędzi, a także precyzji i ostrożności. Dlatego, jeśli mamy taką możliwość, warto skorzystać z pomocy profesjonalnego salonu fryzjerskiego, gdzie doświadczony fryzjer bezpiecznie usunie pasemka i zgrzewy keratynowe, unikając uszkodzenia naszych naturalnych włosów. Odczepianie pasemek na własną rękę, bez odpowiedniego doświadczenia i narzędzi, może skutkować uszkodzeniem włosów oraz podrażnieniem skóry głowy.

 

 

Jak ściągnać pasma bezpiecznie?

Aby bezpiecznie odczepić włosy z łuską keratynową, potrzebujemy specjalnych narzędzi, takich jak szczypce oraz specjalistyczny płyn z acetonem. Na każdym z połączeń keratynowych należy umieścić kilka kropli płynu i poczekać kilka minut, aż zacznie działać i rozpuszczać połączenia. Następnie należy pewnie złapać zgrzew, ścisnąć go i usunąć. Powtarzamy tę samą czynność z każdym połączeniem. Po usunięciu keratynowych połączeń warto dokładnie wyczesać włosy, aby pozbyć się drobnych pozostałości zgrzewów. Praktyką jest także nałożenie na włosy olejku przed zdejmowaniem pasemek oraz po zakończeniu całego procesu, aby pomóc w regeneracji włosów. Jednakże, zaleca się, aby proces usuwania pasemek z keratyną był wykonywany przez profesjonalnego fryzjera w salonie fryzjerskim, aby uniknąć potencjalnych uszkodzeń lub uszczerbków na włosach.

 

Komentarze do wpisu (2)

Qba
8 maja 2023

Dziękuję za ten artykuł! Bardzo się cieszę, że znalazłam porady na temat ściągania keratyny z włosów. Właśnie zrobiłam keratynowe prostowanie i nie wiedziałam, jak się z nią rozstać. Porady są bardzo praktyczne i łatwe do wykonania, co daje mi pewność, że uda mi się usunąć keratynę bez uszkodzenia moich włosów. Na pewno skorzystam z tych wskazówek!

Baśka
8 maja 2023

Bardzo dobry artykuł! W końcu znalazłam informacje na temat tego, jak usunąć keratynę z włosów w domu. Autorka bardzo klarownie wyjaśnia proces i krok po kroku opisuje, jak usunąć keratynę bezpiecznie. Bardzo doceniam te porady, ponieważ wiem, że usunięcie keratyny z włosów jest trudne i wymaga precyzji. Dzięki temu artykułowi czuję się pewniej i mam nadzieję, że uda mi się usunąć keratynę z moich włosów bez problemów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
[WIDGET-WZ]
Sklep internetowy Shoper Premium