Jak doczepić włosy clip in samemu?

0
Jak doczepić włosy clip in samemu?

Większość kobiet marzy o tym, by mieć długie i gęste włosy, jednak przedłużenie ich w salonie fryzjerskim wiąże się z dużymi kosztami. Na szczęście spektakularny efekt można osiągnąć również samodzielnie w domu dzięki popularnej od kilku lat metodzie clip-in. Niektóre panie myślą, że przedłużanie włosów jest trudne i sobie z nim nie poradzą, takie obawy są niepotrzebne, wystarczy bowiem trochę wprawy, by w kilka minut osiągać zamierzony efekt.

Doczepiane włosy — jakie wybrać?

Bardzo ważny jest staranny wybór włosów, które będą doczepiane. W przypadku pań, które chcą doczepiać włosy na stałe, najlepszym wyborem będą włosy naturalne. Po doczepieniu wyglądają bardzo naturalnie, dodatkowo są wyjątkowo podatne na stylizację za pomocą lokówki czy prostownicy, można je także farbować czy podcinać. Kobiety, które chcą sprawdzić, jak u nich sprawdza się metoda clip-in lub dopinać kosmyki okazjonalnie mogą zdecydować się na doczepy syntetyczne. Istotną kwestią jest również dobranie koloru doczepianych włosów w taki sposób, by możliwie najlepiej pasowały do naturalnego odcienia kosmyków. Kolor powinien być dopasowany do końcówek włosów, w przypadku doczepiania całego kucyka czy koka należy sugerować się odcieniem nasady, ponieważ wówczas dopinki będą połączone właśnie z tą częścią kosmyków. 

Doczepianie włosów clip-in w domu

Krok 1

Przed przystąpieniem do przedłużania kosmyków należy dokładnie rozczesać doczepiane włosy, a następnie położyć je na płaskiej powierzchni, aby uniknąć ich ponownego splątania. Następnie należy starannie wydzielić partię swoich włosów (najlepiej zacząć od pasm znajdujących się w dolnej części głowy), która zostanie przedłużona w pierwszej kolejności. Warto do tego wykorzystać grzebień zakończony szpikulcem, który umożliwi precyzyjne wydzielenie części kosmyków. Używając klamerek fryzjerskich, należy przypiąć włosy znajdujące się ponad wydzieloną strefą, dzięki czemu nie będą one utrudniać pracy. Na tym etapie można dopiąć pasmo włosów clip-in – należy umieścić klips nad przygotowaną warstwą włosów, a następnie delikatnie przesuwając go w dół, należy go zatrzasnąć (warto zacząć od klipsa umieszczonego pośrodku, a następnie zapiąć również zatrzaski znajdujące się po bokach).

Krok 2 

Konieczne jest sprawdzenie, czy włosy zostały przypięte w odpowiedni sposób. Należy upewnić się, że wszystkie klipsy dokładnie przylegają do głowy. W przypadku wyczucia jakiejkolwiek luki konieczne będzie zdjęcie włosów clip-in i ponowne założenie dopinki. 

Krok 3

Należy zdjąć założony wcześniej klips fryzjerski i wydzielić kolejne pasmo włosów, które ma zostać przedłużone. Następnie konieczne jest powtórzenie opisanych powyżej czynności, aby przyczepić dopinkę clip-in. Cały proces należy powtórzyć w górnej, a następnie na bocznych częściach włosów. 

Krok 4 

Ostatnim krokiem jest dokładne obejrzenie dopiętych kosmyków w lustrze, na tym etapie należy upewnić się, że doczepiane włosy clip-in zostały przyczepione równo i żaden z klipsów nie jest widoczny. Następnie warto rozczesać fryzurę grzebieniem.

Przedłużanie włosów metodą clip-in jest naprawdę proste. Na clipinwlosy.pl znajdziesz świetnej jakości naturalne doczepy w niemal wszystkich kolorach.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
[WIDGET-WZ]
Sklep internetowy Shoper Premium