Jak często myć włosy clip-in?

4
Jak często myć włosy clip-in?

Włosy clip-in to wygodne rozwiązanie dla tych, którzy chcą szybko i bez trudu dodać sobie objętości lub długości. Aby jednak włosy clip-in wyglądały pięknie i służyły przez długi czas, trzeba o nie odpowiednio dbać, w tym regularnie je myć. Jak często to robić? Oto przewodnik, który pomoże Ci odpowiedzieć na to pytanie.

Czynniki wpływające na częstotliwość mycia włosów clip-in

 1. Styl życia i aktywność fizyczna

  • Jeśli często ćwiczysz, przebywasz na świeżym powietrzu lub w zapylonych miejscach, Twoje włosy clip-in mogą wymagać częstszego mycia. Pot, brud i zanieczyszczenia z powietrza osadzają się na włosach, co sprawia, że trzeba je regularnie oczyszczać.
 2. Stosowane produkty stylizacyjne

  • Włosy clip-in, podobnie jak naturalne włosy, mogą gromadzić pozostałości produktów do stylizacji, takich jak lakiery, pianki, olejki czy żele. Jeśli używasz tych produktów często, konieczne będzie regularne mycie włosów, aby usunąć nagromadzone substancje.
 3. Częstotliwość noszenia

  • Im częściej nosisz swoje włosy clip-in, tym częściej powinny być one myte. Regularne użytkowanie prowadzi do gromadzenia się potu, oleju ze skóry głowy oraz zanieczyszczeń z otoczenia.

Zalecenia dotyczące mycia włosów clip-in

 1. Ogólne wytyczne

  • Zazwyczaj wystarczy myć włosy clip-in co 15-20 noszeń. Jest to jednak ogólna zasada i może się różnić w zależności od indywidualnych czynników wymienionych wcześniej.
 2. Delikatne podejście

  • Pamiętaj, że włosy clip-in nie otrzymują naturalnych olejów z Twojej skóry głowy, więc nadmierne mycie może je wysuszyć. Dlatego zawsze stosuj delikatne szampony i odżywki przeznaczone do włosów przedłużanych lub farbowanych.

Krok po kroku: Jak myć włosy clip-in

 1. Rozczesywanie

  • Przed myciem dokładnie rozczesz włosy clip-in, aby usunąć wszelkie splątania. Użyj szerokozębnego grzebienia lub szczotki do włosów przedłużanych.
 2. Przygotowanie

  • Napełnij umywalkę letnią wodą i dodaj niewielką ilość delikatnego szamponu. Zanurz włosy w wodzie, delikatnie je masując, aby usunąć zanieczyszczenia. Unikaj mocnego pocierania, które może uszkodzić strukturę włosów.
 3. Mycie

  • Delikatnie masuj włosy, szczególnie skupiając się na obszarach, gdzie mogły zgromadzić się produkty stylizacyjne. Spłucz włosy letnią wodą, aż szampon zostanie całkowicie usunięty.
 4. Odżywianie

  • Nałóż odżywkę, koncentrując się na końcówkach włosów. Unikaj nakładania odżywki bezpośrednio na klipsy. Pozostaw odżywkę na kilka minut, a następnie dokładnie spłucz.
 5. Suszenie

  • Po umyciu delikatnie osusz włosy ręcznikiem, unikając pocierania. Pozwól włosom wyschnąć naturalnie na płasko lub powieś je na specjalnym wieszaku do włosów przedłużanych. Unikaj używania suszarki, która może przesuszyć włosy i skrócić ich żywotność.

Dodatkowe porady

 • Unikaj nadmiernego ciepła: Jeśli musisz użyć suszarki lub prostownicy, zawsze stosuj środek termoochronny.
 • Regularne odświeżanie: Nawet jeśli nie myjesz włosów clip-in po każdym użyciu, możesz je odświeżyć suchym szamponem lub delikatnie spryskać wodą, aby usunąć drobne zanieczyszczenia.
 • Przechowywanie: Przechowuj włosy clip-in w suchym, czystym miejscu, najlepiej w specjalnym pokrowcu, aby uniknąć splątania i uszkodzeń.

Podsumowanie

Regularne, ale niezbyt częste mycie włosów clip-in jest kluczowe dla ich długowieczności i pięknego wyglądu. Pamiętaj o delikatnym podejściu do pielęgnacji, używaniu odpowiednich produktów oraz właściwym przechowywaniu. Dzięki tym wskazówkom Twoje włosy clip-in będą wyglądać świeżo i zdrowo przez długi czas, a Ty będziesz cieszyć się piękną fryzurą na każdą okazję.

Komentarze do wpisu (4)

Roma
13 czerwca 2024

wietny artykuł! Zawsze zastanawiałam się, jak dbać o moje clip-iny, aby służyły mi jak najdłużej. Teraz wiem, że mycie ich co 15-20 użyć to optymalna częstotliwość. Dzięki za praktyczne wskazówki dotyczące użycia delikatnego szamponu i odżywki. Na pewno zastosuję te porady!

Agnieszka
13 czerwca 2024

Bardzo pomocne informacje! Zauważyłam, że moje włosy clip-in zaczynają tracić blask po kilku użyciach. Dzięki Twoim wskazówkom wiem teraz, że to może być wynik zbyt częstego mycia. Czas przetestować Twoje metody, aby przedłużyć ich żywotność

Natalia
13 czerwca 2024

Dziękuję za ten artykuł! Nigdy nie byłam pewna, jak często powinnam myć swoje clip-iny, żeby nie zniszczyć ich struktury. Teraz mam jasność, że co 2-4 tygodnie to odpowiedni odstęp czasu. Twoje rady dotyczące suszenia są również bardzo przydatne. Czekam na kolejne wpisy na blogu

Bogusia
13 czerwca 2024

Świetne porady! Używam włosów clip-in na co dzień i zawsze miałam problem z ich pielęgnacją. Teraz wiem, że mycie ich zbyt często może im zaszkodzić. Dzięki za sugestie dotyczące użycia letniej wody i unikania gorących narzędzi do stylizacji. Twoje wskazówki na pewno pomogą mi lepiej zadbać o moje włosy

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
[WIDGET-WZ]
Sklep internetowy Shoper Premium