Kolor włosów a typ urody

0
Kolor włosów a typ urody

Jak dobrać kolor włosów do typu urody?

Typy urody często określa się nazwami pór roku. Pomagają one zidentyfikować paletę barw, która wygląda na naszej skórze najkorzystniej. To, czy dana kobieta jest Panią Latem, Jesienią, Zimą czy Wiosną zależy między innymi od koloru oczu, zabarwienia skóry, reakcji skóry na opalanie oraz od koloru włosów. 

Poznanie swojego typu urody pozwala nie tylko na dużo prostszy wybór koloru ubrań i dodatków, ale także wskazuje na odcienie farb do włosów. Jeśli więc marzy się nam metamorfoza na głowie, warto najpierw sprawdzić, czy jesteśmy Jesienią, czy może Latem i zastosować koloryzację odpowiednią dla swojego typu.

 

Kolor włosów dla Pani Wiosny 

Kolor włosów Pani Wiosny to najczęściej blond, rzadziej ma rude lub ciemniejsze, brązowe włosy. Ma ona ciepłą, delikatną karnację i opala się na kolor brązowy. Czasami ma piegi. Może ona farbować włosy na odcień miodowy, wybierać złociste refleksy w blondzie i brązach, sięgać po jasne czerwienie i truskawkowy blond. Kolor popielaty oraz bardzo ciemny brąz i czerń nie będą korzystnie się prezentować.

 

Kolor włosów dla Pani Lata

Typ urody Lato ma stonowaną cerę w lekko chłodnym odcieniu i włosy w kolorze mysim, czyli mało wyrazistym kolorze popielatego, ciemnego blondu aż po jasny brąz. Oczy lata mogą być niebieskie, niebieskozielone lub zielone. Lato będzie wyglądać wspaniale, gdy zdecyduje się na koloryzację w popielatych brązach, popielatych blondach platynowych blondach. Czerwone farby powinny mieć akcent niebieski. Włosy będą odżywione, gdy kolor farby będzie odpowiadał naturalnemu, będzie jedynie ciemniejszy o ton lub dwa.

 

Kolor włosów dla Pani Jesieni 

Typ urody Jesień ma ciepły, delikatny, ciepły, ale jasny odcień skóry. Jej karnacja, kolor oczu są różnorodne. Panie Jesienie często mają piegi, łatwo ulegają poparzeniom słonecznym i rzadko opalają się na brązowo. Jesienny typ urody może mieć włosy w kolorze rudym lub brązowym z rudymi refleksami. Odpowiednie farby dla Pani Jesieni mają odcień ciepłej czerwieni i miedzi, złocistego brązu, orzecha, a także złociste blondy.

 

Kolor włosów dla Pani Zimy 

Dla wielu osób najbardziej charakterystyczny jest zimowy typ urody. Bardzo jasna cera i ciemne włosy tworzą duży kontrast. Oczy Pani Zimy mogą mieć kolor jasnoniebieski, intensywnie zielony lub ciemnobrązowy. Zimie nie będzie dobrze w blondach i rudościach, kobiety w tym typie mogą za to sięgać po głębokie odcienie. Korzystnie wygląda mahoń, bakłażan i czerń z niebieskim połyskiem, czyli wszystkie podkreślające zdecydowany naturalny kolor włosów.   

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium