Wszytko o cieniowaniu włosów.

0
Wszytko o cieniowaniu włosów.

 

Nie bez powodu mówi się, że kobiety, które doceniły efekt cieniowania włosów, nie wrócą już do klasycznego strzyżenia. Dlaczego? Ponieważ cieniowanie dodaje fryzurze lekkości, objętości i podnosi je u nasady, a co więcej, wspaniale odmładza. A jak to się dzieje w praktyce i dla kogo jest odpowiednie?

Cieniowanie włosów — czym jest?

Cieniowanie włosów to technika strzyżenia polegająca na podcinaniu włosów warstwami. Efekt przypomina nieco schodkową strukturę, gdzie pasma znajdujące się wewnątrz (najbliżej skóry głowy) pozostają najdłuższe, a kolejne są coraz krótsze, aż do najkrótszych zewnętrznych warstw. Aby efekt był naturalny, przejścia pomiędzy poszczególnymi warstwami powinny być stopniowe i łagodne. Zbyt duże różnice w długości poszczególnych warstw mogą sprawić, że efekt strzyżenia będzie karykaturalny i daleki od oczekiwań klientki. Fryzjerzy z reguły używają tradycyjnych nożyczek fryzjerskich lub tych z ząbkowanymi ostrzami - degażówek. Co ciekawe, niektórzy fryzjerzy wykorzystują do cieniowania włosów nawet chińskie noże, maszynki do strzyżenia, a nawet brzytwę.

Cieniowanie włosów — komu pasuje?

Cieniowanie włosów pasuje niemal każdej kobiecie, zarówno młodej, jak i dojrzałej. Nadaje się do każdego rodzaju włosów - cienkich, grubych, długich i krótkich. Dzięki cieniowaniu grube, ciężkie włosy nabiorą lekkości, a cienkie zyskają objętość. Kręcone pasma zyskają wyjątkową sprężystość, a falowane będą jeszcze bardziej się kręcić. Uniesienie pasm u nasady sprawi, że fryzura będzie wyglądała na dynamiczną, świeżą i pełną życia.

Istnieją również wskazówki dla tych, którzy chcieliby wykorzystać cieniowanie włosów, aby optycznie zmienić kształt twarzy. Na przykład, dobrze wycieniowana grzywka sprawi, że wysokie czoło wydaje się niższe. 

 

Kto nie powinien poddawać się cieniowaniu włosów?

Osoby posiadające zniszczone, mocno połamane włosy powinny zrezygnować z cieniowania, ponieważ schodkowe cięcie może pogorszyć ich wygląd i sprawić, że będą wyglądać na zaniedbane. Ponadto, panie z włosami o niskiej porowatości, skłonnością do elektryzowania i prostowania powinny dobrze przemyśleć decyzję o cieniowaniu, ponieważ nie zawsze będzie to dla nich korzystne. Kobiety, które chcą zapuszczać włosy, również nie powinny poddawać się cieniowaniu.

Jednak przed podjęciem decyzji warto porozmawiać z doświadczonym stylistą, który dobierze odpowiednią technikę cieniowania dostosowaną do kształtu twarzy i typu włosów.

Jakie są różne techniki cieniowania włosów?

Zależnie od długości, stanu, struktury i kształtu twarzy klientki oraz preferowanego efektu stylistka może zastosować różne techniki cieniowania. Najpopularniejsze z nich to cieniowanie na tępo, cieniowanie piórkowe, degażowanie włosów, efilowanie, pikowanie końcówek i ząbkowanie.

Cieniowanie na tępo pozwala na podniesienie włosów u nasady, dodając fryzurze objętości i lekkości. Cieniowanie piórkowe wygładza pasma i przybliża je do skóry głowy. Degażowanie włosów wykorzystuje się do wykończenia fryzury, umożliwiając zmniejszenie objętości poszczególnych części, np. końcówek lub grzywki, i nadając im miękki, łagodny kształt. Efilowanie pozwala na precyzyjne wystopniowanie długości i zmniejszenie objętości pasm, podpierając wewnętrzne pasma, aby unieść i zapobiec opadaniu zewnętrznych. Pikowanie końcówek zmniejsza objętość końcówek włosów, dodając im lekkości, a ząbkowanie skośnym nacinaniem końcówek włosów pozwala na lepsze układanie się pasm.

 

 

Jak stylizować cieniowane włosy?

Dobrze ostrzyżone cieniowane włosy same w sobie powinny się pięknie układać. Po umyciu wystarczy je wysuszyć suszarką, unosząc dłońmi pasma u nasady. Jeśli chcesz jednak dodatkowo podkreślić piękno cieniowanych włosów, możesz użyć okrągłej szczotki i wklepać ulubiony produkt do stylizacji, tak jak piankę lub żel. Cieniowane włosy można kręcić lokówką lub prostować, a nawet zawijać w efektowne koczki, luźne kucyki czy warkocze.

Jeśli masz krótkie włosy, cieniowanie może utrudnić związanie ich w kucyk. Dlatego warto przed strzyżeniem poinformować fryzjera o swoich preferencjach. Możliwe, że fryzura zostanie dostosowana, aby nie utrudniać Twojej codziennej stylizacji.

Jak zwiększyć objętość włosów cieniowanych?

 

Cieniowanie włosów sprawia, że fryzura wydaje się lżejsza, świeższa i pełna objętości. Aby maksymalizować ten efekt, warto:

  1. Po umyciu włosów, suszyć je na okrągłej szczotce, unosząc u nasady. Przed suszeniem warto nałożyć na włosy kosmetyk termoaktywny, aby chronić włosy przed uszkodzeniami. W ten sposób uzyskasz najlepszy efekt.

  2. Jeśli nie masz okrągłej szczotki, susz włosy opuszczając głowę i kierując strumień suszarki na wewnętrzne pasma tuż przy skórze głowy.

  3. Używaj kosmetyków, które pomagają zwiększyć objętość, takich jak pianka lub odżywka dodająca objętości, lub specjalny puder do aplikacji u nasady włosów.

Cieniowanie włosów to popularna i skuteczna technika, która odmładza, dodaje wigoru i lekkości fryzurze. Dlatego warto z niej skorzystać, aby poprawić swój wygląd, samopoczucie i pewność siebie.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium