Wszystko co powinnaś wiedzieć o włosach doczepianych przed zakupem.

1
Wszystko co powinnaś wiedzieć o włosach doczepianych przed zakupem.

 W tym artykule blogowym omówię kilka ważnych rzeczy, których warto się nauczyć o włosach doczepianych przed zakupem. Będę mówił o różnych typach włosów doczepianych, jak je wybierać i pielęgnować.

Włosy doczepiane to doskonały sposób, aby zmienić swój wygląd bez konieczności wizyty u fryzjera. Można je kupić w różnych kolorach, długościach i teksturach. Oto kilka rzeczy, które warto wiedzieć, zanim zdecydujesz się na zakup włosów doczepianych.

Rodzaje włosów doczepianych

Włosy doczepiane mogą być wykonane z naturalnych lub sztucznych włosów. Włosy naturalne są droższe, ale bardziej trwałe i wyglądają bardziej naturalnie. Sztuczne włosy są tańsze, ale mają tendencję do matowienia i trudniej z nimi pracować.

Włosy naturalne są zazwyczaj pochodzenia indyjskiego, azjatyckiego lub europejskiego. Włosy indyjskie i azjatyckie są ciemniejsze i grubsze niż europejskie, co oznacza, że mogą wymagać dodatkowego prostowania lub stylizacji. Włosy europejskie są jaśniejsze i cieńsze, dlatego są łatwiejsze w stylizacji.

Długość włosów doczepianych

 

Długość włosów doczepianych jest jednym z najważniejszych czynników, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie. Wybór długości zależy od twojego indywidualnego stylu i preferencji.

Jeśli chcesz dodać objętości swoim włosom, wybierz włosy o takiej samej długości jak twoje włosy naturalne. Jeśli chcesz dodać długości, wybierz włosy dłuższe niż twoje naturalne.

Tekstura włosów doczepianych

Tekstura włosów doczepianych powinna pasować do twojego własnego typu włosów, aby uzyskać jak najbardziej naturalny wygląd. Istnieją trzy podstawowe tekstury włosów: proste, faliste i kręcone.

Jeśli twoje włosy są proste, wybierz włosy doczepiane o podobnej teksturze. Jeśli twoje włosy są faliste lub kręcone, wybierz włosy o falistej lub kręconej teksturze.

Rodzaj mocowania

Włosy doczepiane mogą być mocowane na wiele sposobów, w tym za pomocą klipsów, taśmy, mikroringów i keratyny. Każdy rodzaj mocowania ma swoje zalety i wady.

Klipy są łatwe w użyciu i umożliwiają szybkie zainstalowanie włosów doczepianych. Taśmy są cieńsze i dyskretniejsze, ale wymagają specjalnego kleju. Mikroringi są trwałe, ale mogą uszkodzić włosy naturalne, gdy są źle zainstalowane. Keratyna jest jednym z najtrwalszych sposobów mocowania, ale wymaga specjalnego narzędzia do mocowania i usuwania.

Pielęgnacja włosów doczepianych

Włosy doczepiane wymagają regularnej pielęgnacji, aby wyglądać jak najpiękniej i służyć przez długi czas. Warto pamiętać, że włosy doczepiane nie są jednocześnie włosami naturalnymi, dlatego wymagają innej pielęgnacji.

Zaleca się stosowanie delikatnych szamponów i odżywek, które nie uszkadzają struktury włosów doczepianych. Unikaj używania gorących narzędzi stylizacyjnych, takich jak prostownice i lokówki, ponieważ mogą one uszkodzić włosy doczepiane.

Wybór dobrego sprzedawcy

Ostatnim, ale równie ważnym czynnikiem jest wybór dobrego sprzedawcy, który oferuje wysokiej jakości włosy doczepiane i świadczy dobrej jakości obsługę klienta. Zanim dokonasz zakupu, upewnij się, że sprzedawca oferuje gwarancję na swoje produkty i ma pozytywne opinie od swoich klientów.

Podsumowanie

Włosy doczepiane to doskonały sposób, aby zmienić swój wygląd bez konieczności wizyty u fryzjera. Ważne jest, aby wybrać odpowiedni rodzaj włosów doczepianych, długość, teksturę i sposób mocowania, aby uzyskać jak najbardziej naturalny wygląd. Pielęgnacja włosów doczepianych jest również ważna, aby utrzymać je w dobrej kondycji i wydłużyć ich żywotność. Przy wyborze włosów doczepianych warto również wybrać dobrego sprzedawcę, który oferuje wysokiej jakości produkty i obsługę klienta.

Komentarze do wpisu (1)

Patrycja
24 lutego 2023

jeżli chodzi o doczepy to racja muszą być dobrej jakości ale ważny jest jeszcze fryzjer który ma założyć włosy na keratyne,

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium